Багатофункціональну локацію для дітей відкрили на головному вокзалі Києва — що тут є і де з’являться подібні (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

На початку повномасштабного вторгнення РФ порятунком для десятків тисяч українців стали евакуаційні потяги. Тепер чекати на них буде трохи легше. На Центральному вокзалі Києва відкрили розважальний центр для дітей — Iron Land — в одній із зал очікування. Це безплатна зона, побудована з дотриманням принципів безбар’єрності та безпеки. На території площею 700 кв. м розмістилися ігротека, футбольне поле, лекторій з бібліотекою, газон і навіть модель швидкісного поїзда “Тарпан”, повідомляє FREEДОМ.

На початку повномасштабного вторгнення Олеся Мелехова з чоловіком та двома дітьми 10 днів провела у підвалі у місті Ірпінь Київської області. Коли російські окупанти почали встановлювати блокпости, вирішили виходити з міста пішки. До евакуаційних автобусів добиралися розбитим мостом через річку Ірпінь.

“Там нас усіх збирали та вивозили з Ірпеня. Нам пощастило, мої батьки залишалися ще до восьмого числа [березня]. Літало все: ракети, літаки, бомби. Було дуже страшно”, — згадує мешканка Ірпеня Олеся Мелехова.

Нині Олеся орендує квартиру в Києві. Столицю постійно обстрілює російська армія. Жінка припускає, що, можливо, знову доведеться вивозити дітей із міста.

“Діти переживають дуже великий стрес. Я думаю, що необхідно якось відвертати їх від цієї події”, — каже мешканка Ірпеня Олеся Мелехова.

Голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Лященко також згадує перші дні повномасштабної війни: вокзали, заповнені жінками з дітьми.

“У мене п’ятеро дітей і я пам’ятаю, з чого ми починали, коли Львівський вокзал був заповнений дітьми, жінками, сім’ями. За лічені години ми облаштовували цілі приміщення, робили дерев’яні ліжка. І коли я сьогодні побачив велику кількість дітей… Це місце сповнене такої енергії, що розумієш: ми робили це не дарма”, — коментує голова правління ПАТ “Укрзалізниця” Євген Лященко.

У розважальному центрі облаштували багато секцій для активного та інтелектуального відпочинку малюків.

“Для дітей України зараз дуже важливо, щоб були місця, де вони можуть отримати позитивні емоції та спокійно відпочивати, знаючи, що вони у повній безпеці”, — каже мешканка Києва Катерина Щербак.

На відкриття простору, організованого ЮНІСЕФ та “Укрзалізницею” на Центральному вокзалі Києва, прийшла перша леді України. Олена Зеленська вважає: такі проєкти є частиною культурної дипломатії.

“Люди дізнаються про культуру під час туристичних поїздок. Уявімо, що до нас приїхала сім’я з Нідерландів і привезла з собою дитину, яка нічого не знає про Україну. Те, що вона побачить тут, буде першим знанням про культуру України. Тому можна додати якусь виставку про те, якою є наша країна, наша музика, представити українські картини, наших художників”, — прокоментувала перша леді України Олена Зеленська.

За даними ЮНІСЕФ, через війну Росії проти України страждають близько 3 млн українських дітей. Такі проєкти допоможуть відновлювати їхнє ментальне та фізичне здоров’я.

“Це міжнародна практика. Такі безпечні місця є у всьому світі. Єдине, чим відрізняються українські точки, — тут більше різнопланових соціальних послуг. Тут можна отримати допомогу психологів та лікарів”, — розповів керівник відділу комунікацій та адвокації ЮНІСЕФ в Україні Даміан Ранс.

Розважальний центр на Київському вокзалі безплатний та доступний усім відвідувачам. Такі зони відпочинку для дітей відкрили у Харкові та Львові. У планах — облаштувати вокзали у Дніпрі та Одесі.

Читайте також: Складно, але потрібно жити далі: як українські переселенці та біженці справляються на новому місці

Прямий ефір