Уповільнення роботи YouTube у РФ показало, що альтернативу йому створити не вдалося, — Кольцов

Михайло Кольцов. Скриншот: uatv.ua

Російська влада уповільненням роботи YouTube хотіла оцінити реакцію громадян та перенаправити їх на внутрішні сервіси. Але російські аналоги не задовольнили аудиторію ні швидкістю, ні змістом. Про це сьогодні, 2 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів консультант Світового банку у сфері аналізу даних та кібербезпеки Михайло Кольцов.

“Російська влада розуміє, що для того, щоб направити аудиторію на нову платформу, вона повинна обмежити вплив першого інтерфейсу. Таким чином, вони хотіли вже зараз стимулювати до переходу на цей сервіс і подивитися, будуть люди чи ні. А друге — це оцінити реакцію та зрозуміти, які збитки відбудуться внаслідок повного блокування. І якщо подивитися на попередні результати цього експерименту, то можна сказати, що погане майбутнє чекає як на нову платформу, так і взагалі на розвиток інтернету”, — зазначив експерт.

Він акцентував, що російські розробники нових платформ, які мали замінити YouTube, сподівалися, що їхні сервіси з легкістю замінять популярний відеохостинг, але цього не сталося.

“Що “VK Видео“, що Platform зіткнулися з дуже великою проблемою так званого дисбалансу між виробниками контенту та аудиторією. Аудиторія хоче цікавий контент, але цей контент коштує грошей. Щоб робити цей цікавий контент, підприємцю потрібна реклама, потрібні способи монетизації, потрібен якийсь спосіб для того, щоб його зусилля були оплачені. І у всіх трьох проєктах відбувався провал з однієї простої причини — бо вони зосередилися на бюджетному фінансуванні. Тобто вони будують і IPTV, і Platform, і VK Видео так, як вони будують “Газпром”, — пояснив гість ефіру.

Крім того, на думку експерта, у Росії величезний дефіцит дата-центрів, не кажучи вже про їх обслуговування та підтримку з погляду програмного забезпечення та “заліза”.

За його словами, наразі російська влада не наважується повністю заблокувати YouTube, бо боїться тієї шкоди, до якої це може призвести.

“Наприклад, дуже великий відсоток російських шкіл використовували YouTube для поширення контенту навчання. І альтернативи цьому вони не знайшли та й не можуть знайти. Крім того, різке блокування YouTube може вдарити по паралельній інтернет-інфраструктурі. Тому що, спробувавши заблокувати YouTube, вони можуть взяти та заблокувати самих себе”, — резюмував Михайло Кольцов.

Читайте також: Росіянам заборонили використовувати смартфони у зоні “СВО”: про причини розповіла Курносова

Прямий ефір