У Північній Кореї сьогодні очікують на візит російського диктатора. Це перша поїздка Володимира Путіна в Пхеньян за 24 роки. Минулого разу він приїжджав до КНДР ще 2000 року, коли країною керував Кім Чен Ір, батько нинішнього правителя Північної Кореї, повідомляє FREEДОМ.
Сьогоднішній візит — із розряду візитів у відповідь: Путіна запросив Кім Чен Ин, який приїжджав до Росії восени минулого року. До приїзду глави Кремля в Пхеньяні підготувалися ґрунтовно. Всюди — портрети дорогого для Кім Чен Ина гостя, російські прапори й транспаранти з вітальними словами та запевненнями, що дружба між народами буде вічною.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну дві диктатури зблизилися. Це відзначають аналітики, які стежать за розвитком відносин між Москвою і Пхеньяном. КНДР має в розпорядженні величезний арсенал снарядів і ракет, яких так потребує російська армія. Та вже обстрілювала Україну північнокорейськими ракетами — з КНДР до РФ відправили кілька мільйонів снарядів, про це раніше повідомляла розвідка Південної Кореї.
Ґрунтовно підготувався до візиту в КНДР і Путін. Напередодні поїздки опублікував статтю. Вона вийшла в північнокорейській газеті. У матеріалі російський диктатор подякував Північній Кореї за підтримку Росії у війні проти України. А також за солідарність щодо ключових міжнародних питань. Запевнив Путін і в подальшій допомозі Пхеньяну. Не забув звинуватити США в тому, що це вони начебто затягують війну в Україні й ніби відкидають спроби мирного врегулювання. Також кремлівський диктатор звинуватив країни Заходу, які дозволили застосовувати їхню зброю для ударів по військових об’єктах на території Росії й, звісно ж, збрехав, що такі атаки нібито наносяться по мирних цілях.
Однією статтею Путін не обмежився. Господар Кремля напередодні також розпорядився підписати Договір про всеосяжне стратегічне партнерство між РФ і КНДР. Доручення вже опубліковано на офіційному порталі правової інформації. Підписати договір мають на найвищому рівні, ідеться в документі.
Зближення Росії та Північної Кореї турбує Сполучені Штати. Там уважно стежать за розвитком відносин між цими країнами. Про це напередодні заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі. Він зазначив, що можливі домовленості між РФ і КНДР матимуть вплив на ситуацію в Україні, а також на ситуацію з безпекою на Корейському півострові.
“Нас не турбує поїздка. Але ми стурбовані поглибленням відносин між цими двома країнами… Між РФ і КНДР можуть відбутися певні обопільні кроки, які вплинуть на безпекову ситуацію на Корейському півострові. Ми ще не бачили обставини цих кроків і точно не бачили їхнього втілення, але будемо за цим уважно стежити”, — сказав Кірбі.
Читайте також: Відправляючи стару зброю у РФ, Північна Корея хоче наростити виробництво оборонних заводів, — думка експерта