У Пентагоні пообіцяли оперативно працювати над реалізацією зобов’язань президента Джо Байдена щодо збільшення допомоги Україні. За словами заступниці речника Міністерства оборони США Сабрини Сінгх, Білий дім розробляє великі пакети допомоги, які Київ отримуватиме майже щотижня. Водночас Пентагон поповнює свої запаси, щоб не знижувати рівень боєздатності США та забезпечувати Україну всім необхідним озброєнням, повідомляє FREEДОМ.
Конгрес може встигнути виділити додаткові кошти для військової допомоги Україні до закінчення каденції Джо Байдена, заявив сенатор Тім Кейн. За його словами, ймовірним шляхом збільшення фінансування буде включення його до законопроєкту про асигнування. Проте республіканці навряд чи підуть на збільшення підтримки Києва, вважає політик.
“Шанс, шанс, я маю на увазі, я не говорю про ймовірність, я говорю про шанс… Наприкінці року тут буде боротьба за всілякі пріоритети, і просто знаючи поточний склад Сенату, — у Сенаті є шанс, але Палата представників буде жорсткою”, — сказав член Комітету Сенату з міжнародних відносин Тім Кейн у коментарі The Hill.
Про необхідність збільшити військову допомогу Україні заявили й в НАТО. За словами генерального секретаря Альянсу Марка Рютте, Брюссель має допомогти Україні завершити війну та розпочати переговори з агресором з позиції сили. При цьому тільки Київ може вирішувати, коли і як варто розпочинати діалог із Москвою, наголосив Рютте.
“Нам потрібно більше витрат на оборону і нам потрібно збільшити оборонне виробництво по всьому Альянсу, щоб мати потрібні сили, але також мати потрібні можливості для безпеки наших людей. Україна терміново потребує нашої допомоги. Путін використовуватиме зиму як зброю. Він намагатиметься зруйнувати енергосистему України. Тому ми всі маємо посилити нашу підтримку України, зокрема за допомогою протиракетної оборони для захисту критичної інфраструктури”, — наголосив генсек НАТО.
Очевидно, тема війни Росії проти України стане головною у переговорах Джо Байдена із главою Китаю Сі Цзіньпіном. Президент США вже прибув до Перу на саміт Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Там він проведе переговори з прем’єр-міністром Японії та президентом Південної Кореї, а також зустрінеться з лідером Китайської Народної Республіки. Попередня розмова Байдена та Сі відбулася телефоном у квітні 2024 року.
“Що стосується зустрічі із Сі Цзіньпіном, я не очікую, що він передаватиме повідомлення. Очевидно, що президент Трамп, коли він обійме посаду, отримає можливість безпосередньо взаємодіяти з Сі. Але я зауважу, що переходи є унікальними моментами в геополітиці, які мають важливі наслідки. Це час, коли конкуренти та противники можуть побачити потенційні можливості, тому що є зміна уряду. І тому частина того, що президент Байден скаже, полягає в тому, що нам потрібно підтримувати стабільність, ясність, передбачуваність під час цього переходу”, — пояснив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.
Тим часом, новообраний президент США пообіцяв, що його адміністрація зосередиться на війні Росії проти України. Раніше Дональд Трамп заявив, що закінчить війну за добу. Проте деталі свого плану досі не розкрив.
“Ми дуже наполегливо працюватимемо з Росією та Україною. Це має припинитися. Росія та Україна мають зупинитися”, — заявив новообраний президент США Дональд Трамп.
Раніше американський телеканал Fox News повідомив, що в адміністрації Дональда Трампа з’явиться спецпредставник по Україні, який займатиметься питаннями мирного врегулювання та переговорів.
Читайте також: Чим Байден може допомогти Україні наприкінці свого президентського терміну — думки експертів і глядачів FREEДОМ
Нагадаємо, на думку президента Аналітичного центру “Політика” Олега Лісного, новообраний президент США Дональд Трамп помилково вважає, що питання війни РФ проти України можна просто розв’язати. Не можна розглядати український, китайський, іранський та російський кейси окремо — вони спільні.
Читайте також: Американська допомога Україні у 2025 році: які кроки здійснить Білий дім (ВІДЕО)