Україну забезпечать фінансуванням і зброєю — що обіцяють союзники у 2024 році: деталі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: point.md

Тільки постійна допомога Заходу зробить цілі Путіна в Україні недосяжними. Такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). У своєму звіті вони зазначили, що без західної допомоги Україні буде складніше стримувати російську армію. Лише постійна підтримка дасть змогу Силам оборони України не лише відбивати наступальні дії противника, але й звільняти більше своїх територій. Про підтримку Києва союзниками — у матеріалі журналістів FREEДОМ.

Рекордні 886 млрд дол. на національну оборону. Президент США Джо Байден підписав закон про оборонний бюджет на 2024 рік. Раніше проєкт бюджету схвалили обидві палати Конгресу.

Документ продовжує термін ініціативи сприяння безпеці України до кінця 2026 року. У її межах Київ отримає 300 млн дол. у поточному фінансовому році — до кінця вересня 2024-го. Гроші підуть на виробництво зброї, яку відправлять в Україну, а не на прямі поставки з арсеналів у США.

“Можна розцінювати затвердження бюджету, оборонного бюджету США на фінансовий рік як початок того, що республіканці все-таки вирішили забезпечити Україну фінансуванням на період до середини січня умовно, доки вони далі узгоджуватимуть умови компромісу”, — зазначив політолог Володимир Воля.

300 млн дол. — це тільки мала частина допомоги, яку Київ чекає від Вашингтона. Наприкінці жовтня Байден запросив у Конгресу 61 млрд дол. на допомогу Україні. Відповідний законопроєкт став предметом дискусії серед американських парламентаріїв. Однак позитивного рішення очікувати можна, кажуть політологи.

“Це буде на рівні 60 млрд дол., можливо, навіть більше. І не можна виключати, що загалом процес узгодження компромісу щодо південного кордону може дещо затягнутися. Тоді я не виключаю, що сума 60 млрд дол. може бути виділена не одразу в повному обсязі, а по якихось частинах”, — вважає Воля.

Отримати від Сполучених Штатів Україна зможе і ракети для зенітно-ракетного комплексу Patriot. Йдеться про модифікації PAC-2 і PAC-3. Аналогічні снаряди Сполученим Штатам надасть Японія. У країні майже 50 років діяла заборона на експорт зброї, але 22 грудня правила пом’якшили.

“Ці зміни тактичні, але, по суті, вони стратегічні. Якщо раніше Японія могла постачати високотехнологічні речі, як-от літаки, ракети, бронетехніку, тільки країнам, разом із якими вона їх розробляла, бо до цього мала нейтральний статус. У неї навіть збройних сил не було. Нині кардинально все змінюється, тому що змінюється геополітична ситуація”, — сказав експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Нову військову допомогу для України виділила Фінляндія. Цей пакет став уже 21-м. Яке саме озброєння він містить, в оборонному відомстві не уточнили.

“Фінляндія надасть Україні більше військової допомоги. Підраховано, що він обійдеться приблизно в 106 млн євро. Фінляндія віддана підтримці України як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Загальна вартість комплектів оборонного обладнання, які ми постачаємо, наразі становить 1,6 млрд євро”, — йдеться в повідомленні на сайті Міністерства оборони Фінляндії.

Новий пакет військової допомоги Україні надала і Німеччина. За даними уряду ФРН, серед іншого до нього ввійдуть зенітні установки Gepard, боєприпаси для танків Leopard, розвідувальні БпЛА Vector і артилерійські снаряди.

Читайте також: Японія готується змінити законодавство для допомоги Україні зброєю — що відомо (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, в адміністрації президента США Джо Байдена вважають, що переговори з Республіканською партією щодо розблокування допомоги Україні рухаються “у правильному напрямку”. 

Прямий ефір