Україну підтримали не лише євроатлантичні союзники, а й більше країн глобального Півдня, — Кулеба про резолюцію ГА ООН

Засідання ГА ООН. Фото: mfa.gov.ua

На Генеральній Асамблеї Організації Обїєднаних Націй, яка засудила псевдореферендуми на окупованих українських територіях, серед 143 країн, що підтримали Україну, були декілька держав Африки. Раніше вони або утримувалися, або не брали участі в голосуванні. Про це сьогодні, 13 жовтня, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує FREEДОМ.

Міністр наголосив, що це важлива зміна ситуації на користь України.

“З їхніми лідерами у попередні тижні та місяці говорив президент Зеленський, я зустрічався з їхніми міністрами і вони також були частиною першого в історії української дипломатії турне міністра закордонних справ країнами Африки”, — зауважив Кулеба.

За його словами, цей результат демонструє: необхідно говорити з африканцями, азійцями, латиноамериканцями, доносити правду та переконувати.

“Історична резолюція ГА ООН продемонструвала, що Україну підтримали не лише наші євроатлантичні союзники, а й більше країн глобального Півдня. І кожній з них ми сьогодні вдячні за принципову позицію на захист міжнародного права та принципу територіальної цілісності”, — наголосив міністр.

Він назвав результат голосування ГА ООН “успішною наступальною операцією на дипломатичному фронті із звільнення світу від російського руйнівного впливу”.

“По суті, весь світ вчора сказав Путіну: російські “референдуми” та спроби анексії нікчемні; Росія має негайно та безумовно скасувати всі ці незаконні рішення; РФ повинна негайно, повністю і безумовно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, — резюмував глава МЗС України.

Читайте також: Важливість країн глобального Півдня для ухвалення резолюції щодо засудження путінських псевдореферендумів, пояснив Каракуц

Нагадаємо, Генасамблея ООН засудила незаконну анексію Росією частин території чотирьох областей України — Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької. За підтримку резолюції проголосували 143 зі 193 учасників. Утримались 35 країн, а п’ять (РФ, Білорусь, Північна Корея, Нікарагуа та Сирія) проголосували проти.

Прямий ефір