Україну беруть під парасольку НАТО: включення з Вільнюського саміту (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна — у центрі уваги саміту НАТО. Другий день стане особливим у Вільнюсі. На захід прибуде президент України Володимир Зеленський. Сьогодні відбудеться і перше засідання Ради Україна — НАТО. Вже вчора стало зрозуміло, що Україну фактично беруть під парасольку НАТО, хоч і членство в Альянсі для держави буде у неблизькій перспективі. Про очікування від другого дня саміту та підсумки першого розповіла у включенні кореспондентка FREEДОМ.

“Україну обіцяють взяти в НАТО без так званого Плану дій. З іншого боку, все буде явно нескоро, і буде так званий річний план, за яким Україна має звітувати перед Альянсом. В Альянсі Україні обіцяють підтримку, мають на увазі гарантії безпеки, а також допомогу нашим Збройним силам у переході на стандарти НАТО”, — розповіла журналістка.

Як зазначив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, союзники також схвалили найбільш комплексний з часів холодної війни оборонний план, спрямований на боротьбу з двома ключовими загрозами — Росія та тероризм.

“Відповідно до наших нових планів, НАТО прагне мати 300 000 військовослужбовців у стані високої готовності, включаючи значні повітряні та військово-морські сили”, — сказав Столтенберг.

Кореспондентка також розповіла, що на вулицях литовської столиці скрізь майорять жовто-блакитні прапори.

“Вчора на центральній вулиці обіцяли підняти український прапор, туди прийшли тисячі людей. Але все виявилося ще цікавішим — прапор привезли з Бахмута і несподівано для людей прийшли президенти Литви та України. Володимира Зеленського зустріли оваціями. Він пообіцяв, що Україна захищатиме Литву і що НАТО стане лише сильнішим, коли Україну туди таки приймуть”, — розповіла журналістка.

Читайте також: Саміт НАТО у Вільнюсі: на що чекає Україна, і що обіцяють в Альянсі (ВІДЕО)

Нагадаємо, 11 липня у столиці Литви, за 150 км від кордону з Росією, зібралися лідери країн НАТО. Мета — подолати розбіжності щодо заявки України на членство. Союзники, серед іншого, обговорюють скасування Плану дій щодо членства (ПДЧ) і не виключають альтернативні формати підтримки України. Сьогодні, 12 липня — другий день саміту.

Прямий ефір