Українцям треба більше систем Patriot, — Рютте

Марк Рютте. Фото: president.gov.ua

Країнам Європейського Союзу, які мають системи протиповітряної оборони Patriot і досі не надали їх Україні, варто замислитися про цей крок якнайшвидше. Про це сьогодні, 18 квітня, після засідання Європейської Ради заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

“У Європі існує обмежена кількість систем Patriot. Багато з них уже доставлено в Україну. Але їм потрібно більше. Я не можу підтвердити число, скільки з них можуть бути відправлені в Україну, оскільки воно засекречене. Ми не хочемо зробити Росію більш поінформованою, ніж це необхідно. Але українцям треба більше. У Європі є системи, але для конкретних країн це означає, що їм доведеться оцінити, чи зможуть вони обійтися без них. Дуже допомогло те, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна є пріоритетом і потрібно робити більше, навіть якщо це означає зниження нижче певного рівня на національному рівні”, — сказав Рютте.

Прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня вважає, що питання відправки додаткових систем Patriot в Україну має вирішуватися з урахуванням позиції НАТО. На її думку, зробити це треба якомога швидше.

“Це не та дискусія, яку можна вести тут, але генерали НАТО повинні вирішити, чи застосовні ті ризики, які вони оцінили раніше, до нинішньої ситуації”, — пояснила вона.

Читайте також: Посилення ППО України — питання найближчих днів і тижнів: головні підсумки саміту лідерів ЄС у Брюсселі (ВІДЕО)

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україні терміново потрібні додаткові системи протиповітряної оборони Patriot і SAMP/T.

Прямий ефір