Українців не залишають у біді: як у Сіверську налагодили водопостачання (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Майже два роки у Сіверську Донецької області з перебоями подають воду та електроенергію. Місто знаходиться за десять кілометрів від лінії фронту. Там досі залишається трохи більше тисячі мирних жителів, переважно пенсійного віку. Їх постійно підтримує місцева влада та волонтери. І на даний момент, попри регулярний обстріл російськими окупаційними військами, вдалося налагодити постійне водопостачання, інформує FREEДОМ.

Понад півтора роки у Сіверській громаді немає водопостачання, електроенергії та постачання газу. Все через близькість фронту. Відремонтувати пошкоджені обстрілами комунікації неможливо через загрозу атак російської армії. Рішення знайшли у встановленні фільтрувальної станції.

“За певний час вона вже відфільтрувала п’ять кубів. До цього возили бутильовану воду, фонди нам допомагали. Подарували нам зараз повністю все, що ви бачите. Це повністю комплект для цієї установки. Вона фільтрує 500 літрів на годину вже очищеної води, яку можна не кип’ятити та вже можна пити”, — каже начальник Сіверської міської військової адміністрації Олексій Воробйов.

Розвозити чисту питну воду по громаді буде спеціальна машина, придбати яку допомогла Донецька обласна військова адміністрація.

“Вони нам дали гроші, і ми купили цю гарну машину, де будемо доставляти питну воду на територію громади. Зараз віддамо воду на хіманаліз, і я впевнений, що наступного тижня почнемо завозити воду”, — каже Воробйов.

На сьогоднішній день у Сіверській громаді залишається трохи більше тисячі людей. Переважно це люди пенсійного та передпенсійного віку. Алла працює сімейним лікарем. І доки є робота, їхати не планує.

“Адміністрація у цьому плані дуже добре та стабільно навіть у цей час працює. І станцію фільтрувальну купили, воду завозитимуть. Раді, якби перестали стріляти. Щоби це припинилося. Ну скільки ж можна вже знущатися з людей”, — розповідає жінка.

Розвозити питну воду Сіверською громадою планують двічі на тиждень.

Читайте також: Пенсія на колесах: як мешканці прифронтового Сіверська одержують соцвиплати (ВІДЕО)

Прямий ефір