Український ВПК нарощує виробництво — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Виробляти системи ППО в Україні планує німецький концерн Rheinmetall. Але це лише одна з ініціатив у співпраці з Німеччиною. У планах — спільна модернізація бронетехніки, а також ремонт озброєння. Темпи, з якими українці власними силами розвивають військово-промисловий комплекс, вражають закордонних колег, повідомляє FREEДОМ.

Робот “Сірко”, вироблений українськими розробниками, легкий і маневровий. Він немов балерина, здатний кружляти на одному місці.

“Камера повністю обертається, вона гібридна, тобто, можна бачити як вночі, так і вдень. Можна також встановити термальну камеру для роботи вночі. Його вага — десь 75 кг, взяли його, кинули в пікап або якийсь бус — і поїхали на завдання”, — розповідає про робота засновник компанії-розробника Євген Рвачов.

Оснащений тепловізором чотириколісний наземний робот “Сірко” розвиває швидкість до 14 км/год. Він може перевозити вантаж вагою до 200 кг, евакуювати поранених і проводити розвідку.

“Для своєї невеликої платформи він досить гнучкий, швидкий”, — зазначив Рвачов.

Ця українська розробка призначена, зокрема, для мінування територій. Зараз інженери працюють над системою скидання — машина здатна також закладати вибухівку.

Оператор безпілотника керує процесом за допомогою пульта та бачить усе на екрані. За словами розробників, наземний дрон може працювати в активному режимі 2,5 години. У грудні минулого року комплекс пройшов кодифікацію.

У зоні бойових дій робот зміг довести свою ефективність, у польових умовах апарат із боєкомплектом легко долає перешкоди.

З початку повномасштабної війни в Україні розроблено безліч сучасних зразків озброєння. Це роботи для бойових місій, різноманітні дрони, бронетехніка, системи РЕБ і розвідки. У Міністерстві оборони України зазначають, що вітчизняні оборонні підприємства наростили виробництво власної зброї в шість разів.

“Сама лінійка виробництва зразків озброєння сильно зросла і змінилася. Йде зміна у формах і способах застосування військ, виходячи з тих зразків озброєння, які сьогодні застосовуються. Наприклад, це безпілотні системи, як повітряні, наземні, так і надводні”, — заявив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

Українська оборонка також працює над виробництвом снарядів натовського зразка, які зараз вкрай необхідні на фронті.

“Виходячи з переозброєння наших систем на калібри НАТО, ми змушені виробляти ці типи боєприпасів і переходити від радянських зразків озброєння до стандартів НАТО”, — пояснив Іван Гаврилюк.

Український оборонпром наростив м’язи: є багато підприємств, які можуть виробляти сучасну зброю, арсенал, що здатен долітати в глибокий тил противника на території країни-агресора.

https://www.youtube.com/watch?v=aW-V_qtEr5I

Читайте також: США допоможуть Україні побудувати власний ВПК — які плани на 2024 рік (ВІДЕО)

Прямий ефір