Український повітряний щит має бути забезпечений усім необхідним на постійній основі, — Зеленський у зверненні наприкінці 464-ої доби війни

Володимир Зеленський. Фото: www.president.gov.ua

Український повітряний щит має бути забезпечено всім необхідним на постійній основі. Займаємося коаліцією “Петріотів” та коаліцією сучасних винищувачів. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 2 червня, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Зеленський розповів про чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача.

“Нагальні безпекові питання. Очевидна жорстка реакція на загибель людей у Києві через зачинене укриття. Є доручення про перевірку захисних споруд у Києві та по всій країні. Відповідальні — міністри Камишін і Клименко. Обговорили на Ставці й усі деталі стосовно нашої ППО — її подальшого розвитку, постачання та виробництва в Україні необхідних ракет. Український повітряний щит має бути забезпечено всім необхідним на постійній основі. Займаємося коаліцією “Петріотів” та коаліцією сучасних винищувачів — щодня активно”, — зазначив президент.

Він повідомив, що і сьогодні кияни публікують інформацію про недоступність укриттів. Не просто про зачинені укриття, а про заварені входи в укриття, про їх відсутність узагалі в деяких частинах міста.

Глава держави розповів про ситуацію на передовій та окремо провів нараду щодо підготовки нових бригад, які від півночі до півдня України накопичують силу.

Зеленський провів переговори з президентом Естонії, який прибув у Київ.

“Передусім безпека — і це те, що стосується нашого захисту зараз, а також те, що стосується нашої безпеки довгостроково. Естонія принципово допомагає нам зброєю, технікою, підтримує наш рух у НАТО, загалом розуміє, наскільки важливо, щоб ми саме зараз і саме на нашій українській землі здобули перемогу над рашизмом. Це важливо для кожного народу, який є сусідом держави-терориста. Впевнений: ми дамо цю безпеку — таку необхідну, ми дамо Україні, всій Європі та вільному світу перемогу над російською агресією”, — сказав він.

Також президент зазначив, Україна розвиває співпрацю з Естонією.

“Раніше саме з Естонії українці брали приклад у розвитку цифрових рішень. А зараз ми вийшли на такий рівень, коли вже на базі нашої української «Дії» буде створено державний застосунок в Естонії. Те, що зручно й корисно для мільйонів українців, очевидно буде зручним і корисним для інших народів. І це ще один компонент нашого лідерства, українського лідерства. Ми обговорили з паном президентом Естонії подальшу співпрацю, зокрема в цифровізації”, — наголосив Зеленський.

Президент зазначив, що український електронний сервіс “Дія” допоможе розвинути державні сервіси й в інших країнах, не лише європейських — у Латинській Америці та Африці.

Також Зеленський провів кілька нарад, щодо формування комплексної української політики на перспективу.

“Як завжди, готуємо новини й рішення, які дадуть Україні та українцям ще більше міцності”, — зазначив він.

Президент відзначив 92-гу окрему механізовану бригаду, 110-у окрему механізовану бригаду, прикордонників. Та підписав укази про відзначення воїнів державними нагородами — 263 військовослужбовці Збройних Сил України.

“Особливо хочу відзначити сьогодні 92-гу окрему механізовану бригаду — усіх воїнів цієї бригади, які надзвичайно стійко захищають Сватівський напрямок та вдало відбивають ворожі атаки, рухаючись уперед. Дякую вам, воїни! Авдіївський напрямок — 110-та окрема механізована бригада — дякую вам, воїни, за вашу хоробрість та ваше вміння потужно знищувати окупантів. Молодці! Відзначу прикордонників, які з честю захищають державу на передовій разом з усіма нашими силами оборони та безпеки. Львівський, Донецький, Житомирський прикордонні загони, які б’ються на фронті. Дякую вам! А також дякую бійцям Чернігівського прикордонного загону, які активно протидіють «Шахедам». Швидкість та влучність наших воїнів критично важливі. Дякую вам, воїни, за вашу швидкість і за вашу влучність”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Ми не шукаємо заміни НАТО, — Зеленський про гарантії безпеки для України

Прямий ефір