Український оборонно-промисловий комплекс нарощує можливості — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

В “Укроборонпромі” заявили про серійне виробництво нового дрона-камікадзе й виготовлення українського аналога іранських Shahed (“Шахедів”). Крім того, держхолдинг освоїв виробництво FPV-дронів — на його базі розгорнули ліцензійне виробництво трьох моделей, розроблених приватними компаніями, повідомляє FREEДОМ.

“В Україні багато державних й приватних виробників. У нас є аналог “Шахеда”, а є й більш потужні моделі, тому що “Шахеди” так далеко не літають. Ми [“Укроборонпром”] зосередилися на виробництві складніших та дорожчих проєктів із високими характеристиками. [Безпілотник-камікадзе, здатний літати на тисячу кілометрів] виробляється. Зокрема, в кооперації з іноземними партнерами. Головне, що вони літають й вибухають, а Сили оборони їх замовляють”, — сказав генеральний директор “Укроборонпрому” Герман Сметанін в інтерв’ю “Економічній правді”.

Росія накопичує озброєння для ударів по енергосистемі України, заявив секретар РНБО Олексій Данілов. За його словами, безкарною РФ не залишиться, відповідь України буде дуже потужною. Раніше Київ зобов’язався не використовувати зброю, передану країнами-партнерами, для завдання ударів по території Росії. Для атак у відповідь Збройні сили застосовуватимуть українську зброю.

“Своє виробництво, свої засоби, якими ми можемо атакувати вглиб території Російської Федерації, тут, природно, ніхто не може нас обмежувати. Ми самі вибираємо, які об’єкти нам атакувати. А всі військові об’єкти на території РФ — не цивільні — це законні цілі, ми маємо право їх атакувати, тому що йде війна. Саме тому це одна з причин, чому така увага до власного виробництва таких дронів”, — сказав військовий аналітик Олексій Гетьман.

Росія налаштувалася на довгу війну, вважають аналітики. Країна-агресор не може домогтися значних успіхів на фронті, і тому в Кремлі вирішили спробувати взяти Україну на змор. Росія затягує війну, бажаючи виснажити український військово-промисловий комплекс. Тому розвивати власні оборонні виробництва, а отже, менше залежати від країн-союзниць, для України вкрай необхідно.

“Що стосується можливих подій у 2024 році [після президентських виборів у США], то нам доведеться почекати й подивитися. Але ми готуємося, тому що не можемо дозволити собі залежати виключно від американської підтримки. Тому ми зараз вкладаємо величезні кошти у власне виробництво всіх видів озброєнь, значно нарощуємо обсяги випуску та мілітаризуємо нашу економіку”, — сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Welt.

Україна також інвестує у власне виробництво патронів: гроші на розвиток сфери закладені в бюджет-2024. Крім того, “Укроборонпром” нарощує виробництво боєприпасів. І підприємство вже готове робити більше снарядів, ніж передбачають чинні контракти з Міністерством оборони України.

Читайте також: Дрон Shark — это iPhone среди дронов такого типа — отзывы украинских военнослужащих об использовании БпЛА

Нагадаємо, Німеччина створить з Україною спільне оборонне підприємство, яке займатиметься виробництвом військової техніки.

Прямий ефір