Українські удари по території РФ запобігають діям загарбників із розширення географії агресії, — військовий експерт

Валерій Рябих. Скріншот: uatv.ua

Українські удари по військових об’єктах на території Росії запобігають діям окупаційної армії РФ щодо розширення географії агресії. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Валерій Рябих.

“Звичайно ж, це той інструмент, який повинен бути в руках українських військових для того, щоб адекватно реагувати на ті дії російських загарбників, щоб попереджувати дії, зокрема й ті, які плануються з розширення географії агресії або забезпечення тих окупаційних військ, які зараз діють. Річ у тім, що до отримання подібного дозволу російські терористичні війська мали певну перевагу та мали змогу ховатися, в принципі, без різних побоювань здійснювати підготовку агресії на тому ж Харківському напрямку”, — сказав він.

Рябих наголосив, що знаковою була заява української розвідки, яка з кінця квітня — початку травня бачила приготування російських військ для дій на Харківському напрямку, але наявний арсенал засобів не давав змоги запобігти цьому наступу.

“Зараз, звісно, цей арсенал розширився, і застосування тих самих досить далекобійних засобів — це системи HIMARS із застосуванням тих самих ракет GMLRS або навіть, можливо, GLSDB, але поки що без ATACMS — це все одно зараз розширює інструментарій. Противник, звичайно, буде адаптуватися, відводячи свої і райони зосередження, і бази зберігання озброєнь і боєприпасів, і інших засобів, які необхідні для забезпечення діяльності військ. І, звичайно ж, далі ось ця географія може розширюватися”, — сказав військовий експерт.

За його словами, зараз Росії вже складно диктувати якісь умови стратегічної невизначеності, як вона це робила раніше.

Читайте також: Географія ударів по Росії має розширюватися: основні аргументи (ВІДЕО)

Раніше сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив в інтерв’ю телеканалу CBS, що завдяки допомозі від США цього літа Збройні сили України (ЗСУ) зможуть повернути собі військовий імпульс на полі бою й перейти в наступ.

Прямий ефір