Українські “диверсанти” — чергова сфабрикована справа, які завжди виникають перед виборами в Білорусі, — Добротвор

Кордон з Білоруссю. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Незрозуміло, для чого Україні засилати “диверсантів” до Білорусі. Фантазії Олександра Лукашенка не мають під собою підстав, але подібні фейки формують картинку перед виборами. Про це сьогодні, 18 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів головний редактор видання “Білоруська правда” Ілля Добротвор.

За його словами, заяви Лукашенка час від часу суперечать одна одній і не несуть смислового навантаження.

“Налякав, щось сказав. Останнім часом у нього з’явилися такі ситуативні міркування, коли він іде кудись убік, починає виляти, міркувати, але відходить від теми і незрозуміло, що він хотів сказати”, — каже журналіст.

Добротвор зазначив, що українська влада за весь час повномасштабного вторгнення РФ не робила різких заяв щодо Лукашенка, тому що “не хоче його штовхати до Росії ще більше”.

“Тобто хочуть давати йому варіанти. І тому незрозуміло, для чого засилати Україні якихось “диверсантів”, погано підготовлених, із кримінальними судимостями. Білорус, якого було затримано, взагалі є прихильником “русского мира”, про що він писав у своїх соціальних мережах постійно. Тобто виходить якась нісенітниця. Прихильник “русского мира”, два контрабандисти з України — і виходить готова кримінальна справа — “диверсанти””, — сказав він.

На думку головного редактора, якби Служба безпеки України (СБУ) щось подібне і готувала, то знайшли б набагато більш професійних людей, як це показали попередні місії, успішно виконані на території РФ.

“Я думаю, ресурсів і засобів вистачає. І те, що зараз показується картинка перед виборами, це накручування електорату, народу, що ось, є загроза, загроза з боку України, і якось треба показати її. Наша організація білоруська Bypol зробила повний розбір опублікованих державними пропагандистами матеріалів. Все це більше схоже на те, що це просто чергова сфабрикована справа, не перша справа, які завжди виникають перед виборами. Наприклад, 2010 року голова Комітету державної безпеки Білорусі розповідав історію про те, що група диверсантів намагалася отруїти мінчан, кидаючи дохлих щурів у колодязі з водою. Тобто взагалі маячня якась. І кожна така задумка розрахована просто на повних ідіотів. Тільки повний ідіот може повірити в це”, — висловився Добротвор.

Також він відповів на запитання — чи є потенційна небезпека, що білоруська армія може вступити у війну проти України на боці Росії?

“Зарплата військового в Білорусі близько 300-350 доларів, тобто малоймовірно, що хтось хоче вмирати за такі гроші, це просто смішно. Російські військові отримують на порядок вище. Зрозуміло, що держава, сам Лукашенко ніяких грошей у це не вкидатиме. А якщо йому дасть Путін, він залишить їх собі”, — сказав Ілля Добротвор.

Читайте також: Чи використовує Росія Білорусь для перекидання зброї з Китаю — думка політолога

Як повідомлялося раніше, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко лякає громадян своєї країни “українськими диверсантами”, продовжує говорити про загрози нібито з боку західних держав. І все це на тлі жорстоких репресій у країні, які не слабшають.

Прямий ефір