Лукашенко ловить “українських диверсантів”: на кого розрахований міф (ВІДЕО)

Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко лякає громадян своєї країни українськими диверсантами, продовжує говорити про загрози нібито з боку західних держав. І все це на тлі жорстоких репресій у країні, які не слабшають, повідомляє FREEДОМ.

Репресії у Білорусі не припиняється. Мінський міський суд заочно засудив Олександра Азарова до 25 років колонії посиленого режиму, повідомляє правозахисний центр “Вясна”. Азаров керує організацією BYPOL, що складається із колишніх білоруських силовиків, які не підтримують режим Лукашенка. Чоловіка визнали винним у створенні екстремістського формування та акті тероризму. У Білорусі Азаров працював у Слідчому комітеті та читав лекції у профільних навчальних закладах, зараз перебуває за кордоном.

Заочні вироки були винесені іншим членам організації BYPOL, їм присудили від 11 до 12 років ув’язнення.

“Ми наголошуємо, що подібні рішення не мають жодної юридичної сили. Тому звертати на них уваги не варто, система з політичних справ працює злагоджено. Будь-який подібний “вирок” — лише акт залякування, який все одно не зупинить нас у боротьбі з режимом”, — заявив BYPOL у Facebook.

Окрім заочних, режим Лукашенка звітував і про нібито реальні затримання. 16 лютого на загальних зборах “Білкоопспілки” самопроголошений президент заявив про затримання так званих “диверсантів” нібито на кордоні з Україною. Білоруський диктатор стверджує, що подібні операції нібито відбуваються двічі-тричі на тиждень.

Продовжуючи тему загрози з боку Заходу, Лукашенко зазначив, що йому нібито показали якусь “цитату переговорів з окремими особами”, в якій згадувалося, що Польща має право на західні землі Білорусі, а у разі поразки РФ Білорусь нібито отримає західні землі Росії.

Експерти пов’язують такі заяви із майбутніми місцевими виборами.

“У цьому випадку це стосується так званих виборів, а точніше призначення депутатів до палати представників Національних зборів… Усі ці понад 12 тис. виборчих округів по всій країні можуть стати потенційно центрами народного опору… Таким чином він намагається виправдати безперервні репресії. По-перше, що всі незгодні — вороги народу і зрадники. А, по-друге, він намагається сам себе переконати в тому, що білоруси, які, по суті, народне підпілля, яке виражає свій протест проти російської агресії, нібито це роблять за гроші”, — прокоментував представник Координаційної ради демократичних сил Білорусі Валерій Мацкевич.

Нещодавній намір Лукашенка, як він сам висловився “струснути виші”, за словами аналітиків, теж пов’язаний із побоюваннями бунту народних мас. Самопроголошеного президента збентежило масове прагнення випускників здобувати вищу освіту за кордоном. Він звинуватив керівників університетів у тому, що так званий протестний контингент, який виходив у 2020 році, був вихований саме в їхніх аудиторіях.

До самої молоді білоруський диктатор також мав претензії. Лукашенку не сподобалося, що студенти носять одяг західних брендів.

“З такої малої кількості людей, які сьогодні залишаються в Білорусі, понад 4 млн — це або утриманці, або пенсіонери, або неповнолітні. І це катастрофа для економіки. Тому Лукашенко б’є у дзвони. Він розуміє, що молодь, студенти — це найбільш протестна аудиторія, це завжди прогресивна аудиторія вільнодумців і, звичайно, ця аудиторія завжди є основою протесту в диктаторських режимах”, — пояснив Валерій Мацкевич.

Раніше США заявили про готовність посилити санкції проти Білорусі. Про це повідомив речник Держдепу США Метью Міллер. Сталося це на тлі масових арештів наприкінці січня, спрямованих проти родичів політичних в’язнів та колишніх політв’язнів у Білорусі. Їм закидали фінансування екстремістських формувань і участь у них. Білоруські правозахисники тоді повідомляли про десятки затриманих.

Читайте також: У Білорусі політв’язнів тримають у нелюдських умовах — деталі від прессекретарки Тихановської

Нагадаємо, голова руху “За Свабоду” Юрій Губаревич заявив, що білоруси не прийняли правління самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, і альтернативний шлях розвитку країни, який пропонує опозиція, користується підтримкою серед населення.

Прямий ефір