Українські діти для росіян — це ресурс, — Лубінець

Дмитро Лубінець. Фото: uatv.ua

Росіяни записують українських дітей у військові організації, вони виховують із них солдатів і промивають їм мізки. У майбутньому ці діти потраплять у російську армію і воюватимуть проти України або інших країн. Про це сьогодні, 25 лютого, під час форуму “Україна. Рік 2024” заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє FREEДОМ.

“Ми постійно наголошуємо, що українські діти для росіян — це ресурс. Вони всіх українських дітей записують у військові організації, виховують солдатів, промивають їм мізки. І діти в майбутньому стануть членами російської армії та будуть воювати проти нас або проти іншої країни, зокрема проти тих країн, які зараз займають позицію “це ж нас не стосується, ми не будемо допомагати Україні”, — сказав Лубінець.

Він наголосив, що РФ є країною-терористом, і росіяни вчиняють геноцид щодо українських дітей та інших категорій громадян України.

Допомогу в поверненні в Україну дітей надають різні країни. У рамках зустрічі радників з національної безпеки і зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, було ініційовано створення міжнародної коаліції країн, яка сприятиме поверненню українських дітей, депортованих Росією.

“Ми віримо в Катар, який допоміг нам повернути нещодавно 11 дітей, віримо в зусилля Ватикану. Результат Мальти: Канада виступила з ініціативою створення великої міжнародної коаліції повернення наших дітей. 70 країн уже приєдналися до неї”, — розповів Лубінець.

Омбудсмен також зазначив, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста — єдиної організації, що має унікальний мандат захисту прав військовополонених, — 10 років не можуть потрапити в місця, де росіяни тримають українських військовополонених. Він уточнив, що в російських катівнях, крім українських військових, утримують 28 тисяч цивільних заручників.

Лубінець нагадав, що окупанти затримали трьох офіційних представників ОБСЄ: двох — у Донецькій області, одного — у Луганській.

“І кілька років ми не можемо їх звільнити. І весь цей час РФ є членом ОБСЄ. Це не показник того, що в нас криза міжнародних організацій? Я особисто не вірю в міжнародні організації, за всієї поваги до них. Це — реалії”, — прокоментував він.

Читайте також: Путінський кіднепінг: як світ реагує на депортації українських дітей (ВІДЕО)

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір