У французькому Страсбурзі сьогодні, 30 вересня, стартувала осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Вона триватиме до 4 жовтня. Головна тема засідань — боротьба з порушенням прав людини, а також питання повернення українських військовополонених, цивільних і дітей. Крім того, з вівторка до четверга щодня голосуватимуть за українські резолюції. У Страсбурзі зараз перебуває кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов.
Розпочалася сьогодні осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Пріоритетні питання — це звільнення військовополонених, цивільних, дітей. Пошуки рішення та механізмів того, як повертати дітей з тимчасово окупованих територій і з Російської Федерації. І, звичайно ж, голосування за ці резолюції.
46 країн-членів Ради Європи присутні на сесії. Як показує практика попередніх засідань ПАРЄ, підтримка України колосальна. Тут постійно доопрацьовуються всі проєкти-резолюції.
Є затверджена агенда, де вказані всі теми, які обговорюватимуться протягом цього тижня. Українське питання розглядатимуть у вівторок, середу і четвер. І за відповідні резолюції буде голосування.
Голова української делегації Парламентської асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева розповіла, які очікування та коригування до цих драфтів було внесено.
“Це додаткові санкції для тих, хто є частиною цих геноцидних планів знущань, яких зазнають українські військовополонені. А також щодо цивільних, яких не мають права брати в полон за всіма Женевськими конвенціями. Для нас важливо, щоб були почуті голоси тих, хто пережив полон — військових, цивільних осіб. І для нас дуже важливо, щоб усі, хто зараз перебуває в російському полоні, повернулися додому. Звільнення всіх полонених і депортованих — це якраз четвертий пункт формули миру, запропонованої президентом Зеленським. І в червні він розглядався у Швейцарії на Глобальному саміті миру”, — сказала вона.
Сайд-івент, присвячений темі депортації українських дітей Російською Федерацією, відбудеться в середу. Проведе його віцепрезидентка Парламентської асамблеї Ради Європи та членкиня української делегації в ПАРЄ Олена Хоменко.
Варто зазначити, що на сесії виступатимуть колишні політв’язні, які розкажуть про своє перебування у російському полоні та про те, що потрібно робити для того, щоб повернути абсолютно всіх. Запланована участь заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого вдалося звільнити з російського полону в червні. Він порушить тему українських військовополонених, цивільних і дітей.
Читайте також: Питання українських полонених — головне на осінній сесії ПАРЄ: деталі від Мезенцевої