Україні варто очікувати хороших новин: про перспективи отримання ракет ATACMS й Taurus розповів експерт

Американські комплекси ATACMS-ракети з дальністю ураження до 300 км. Фото: forbes.ua

Україні варто очікувати хороших новин щодо надання ракет великої дальності ATACMS. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“ATACMS будуть. Я майже впевнений у цьому, тому що рішення практично готове. Я думаю, що це якраз ті хороші новини, яких нам варто очікувати. Також я думаю, що надалі під рішення США будуть відповідні дії та з боку Німеччини в наданні ракет Taurus. У принципі, на сьогодні є розуміння, що це необхідно для реалізації, зокрема, й блискучої морської стратегії України, яка зараз досить-таки успішна з ударами по військових об’єктах у Криму і не тільки, але й для того, щоб розм’якшити і послабити лінію оборони російських військ”, — сказав експерт.

Він зазначив, що до зими Україні необхідно буде коригувати сам перебіг військової кампанії, можливо, з меншим використанням важкої техніки, але з використанням малих груп із легкою броньованою технікою, з використанням далекобійних озброєнь і артилерії.

“І під це необхідно надавати відповідні засоби. Розуміння є у наших партнерів. І під це необхідні як ATACMS, так і Taurus, щоб ще більше дезорієнтувати засоби ППО російських військ й демонструвати ще більшу ефективність”, — сказав Мусієнко.

На його думку, існує і геополітичний момент: США не можуть стояти осторонь, коли Північна Корея хоче підтримувати Росію, постачати їй снаряди та боєприпаси.

“І там ми розуміємо, що за лаштунками може перебувати якоюсь мірою Китай. І, звичайно, на тлі візитів, які зараз відбуваються… Скажімо так, не підтримати Україну в цій ситуації — то досить-таки серйозна була б геополітична поразка для Заходу, тому вони цього допустити не можуть і, звичайно ж, ATACMS передадуть”, — переконаний Мусієнко.

Читайте також: Рішення щодо ATACMS для України ще не ухвалено — коментар Кірбі

Нагадаємо, раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що західні партнери розглядають усі запити України про військову допомогу, зокрема і щодо далекобійного озброєння. В контексті можливого надання Україні ракет великої дальності він зазначив, що США “постійно переглядають, яка додаткова підтримка може бути корисною й ефективною для України в цей момент”.

Прямий ефір