Україні потрібно досягти панування в повітряному просторі: про можливі варіанти розповів Селезньов

Винищувач F-16. Фото: lockheedmartin.com

Отримання Україною бойових літаків від західних партнерів дозволить забезпечити надійне прикриття повітряного простору всередині країни. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Владислав Селезньов.

Він нагадав, що раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україні необхідно для кардинального оновлення авіаційного парку близько 120-130 літаків типу F-16 або ж їхніх європейських аналогів.

“Вельми істотна цифра для того, щоб ми мали хоча б паритет на полі бою. Знову ж таки, президент не так давно заявляв про те, що зараз на полі бою на один український літак припадає близько 30 ворожих. Безумовно, в таких умовах говорити про якийсь паритет не доводиться. Але, на жаль, цей шлях вкрай складний та досить дорогий. Він у будь-якому разі такий, який нам необхідно подолати. Чому? Тому що всі сучасні військові конфлікти, вони насамперед ґрунтуються на абсолютному пануванні в повітряному просторі”, — сказав він.

Експерт зазначив, що панування в повітряному просторі можна досягти, зокрема, і за допомогою активного використання різних типів систем протиповітряної та протиракетної оборони.

“Але, з усім тим, саме синхронізоване й достатньою мірою гармонійно складене положення окремих елементів, що складають бойову міць української армії, є тим самим шляхом до розв’язання всіх проблем, які наразі є на полі бою… Комбіноване, синхронізоване використання різних елементів систем озброєння, систем, які дають змогу максимально створювати умови для технологічного ривка, ось, власне кажучи, у цьому ключ до успіху на полі бою. Тому очевидно, що авіаційна техніка нам необхідна”, — сказав Селезньов.

Він наголосив, що вже є хороші новини від авіаційної коаліції і, можливо, в найближчій перспективі перші винищувачі F-16 заступлять на бойове чергування та підтримуватимуть дії української армії як на сухопутних ділянках, так і над акваторією Чорного моря і в перспективі — Азовського.

“Також ці бойові платформи забезпечуватимуть нам надійне прикриття повітряного простору над територією нашої країни. І ініціатива французького уряду також певною мірою надихає. Наразі складно говорити про кількість техніки, яка може бути передана для потреб української армії, та питання, пов’язані з логістичним забезпеченням цього процесу. Очевидно, необхідно готувати пілотів, необхідно готувати технічний персонал, відповідну інфраструктуру. Але, тим не менш, зрушення є, дуже серйозні, особливо якщо ми згадаємо з вами історію періоду лютого 2022 року, коли будь-які наші прохання на адресу наших західних партнерів не знаходили жодного відгуку, коли йшлося про передачу саме авіаційної техніки”, — сказав військовий експерт.

Читайте також: Французькі військові пенсіонери могли б налагодити ремонт “Міражів” в Україні — думка

Як повідомлялося раніше, 7 червня президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що його країна передасть Україні винищувачі Mirage 2000 (“Міраж”) і проведе відповідні навчання для українських пілотів. Імовірно, винищувачі зможуть бути в Україні до кінця року, оскільки навчання пілотів може займати від 3 до 6 місяців.

Прямий ефір