Україні потрібні гарантії безпеки: якими мають бути умови миру, проаналізувала політологиня

Олеся Яхно. Фото: uatv.ua

Зупинка гарячої фази війни Росії проти України й кроки, які забезпечують тривалий мир — взаємопов’язані. Без гарантій безпеки для України тривалий мир неможливий. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала політологиня Олеся Яхно.

За її словами, якщо Захід не згоден прийняти Україну в НАТО, значить, він повинен їй гарантувати альтернативні варіанти безпеки, які не дозволять у майбутньому здійснити напад на країну.

“Вважається, що варіант заморозки вимагатиме компромісів з боку України. Але я думаю, всі бачать, як поводиться Росія, коли каже, що не згодна на заморожування конфлікту по там лінії статус-кво і хоче просуватися далі. Це теж дуже показово і для Трампа, і для представників його команди, і для європейських лідерів. Бо якщо Росія буде відкидати будь-які варіанти, які не передбачають виконання шантажистських умов самої РФ, то це вимагатиме більших і сміливіших зусиль уже з боку Заходу”, — висловила думку Яхно.

Вона вважає, що в команді Трампа працюють над планом, який передбачає конкретні кроки з досягнення миру.

“Зараз лунають різні ініціативи, але все одно конкретики немає, поки Трамп не вступив офіційно на посаду президента. Але в цей період, я думаю, що вивчаються різні думки, йде комунікування. Якщо ми говоримо по лінії Україна — США, нещодавно був візит глави Офісу президента України, інші кроки робляться. Якщо ми говоримо загалом про нашу дипломатичну активність, є переговори з іншими країнами, лідери насамперед європейських держав активно спілкуються, і позиція, напевно, тільки виробляється і формулюється”, — зауважила політологиня.

Яхно звернула увагу, що Україні потрібні не тільки гарантії безпеки, щоб Росія більше не могла напасти, а й гарантії повернення окупованих територій якщо не військовим, то дипломатичним шляхом.

“Тобто я маю на увазі те, що підписання якихось паперів, де б Україна погоджувалася зі статусом тимчасової окупації українських територій, природно, не буде. Але важливо, щоб дійсно були й гарантії безпеки, й посилення України, яке б у перспективі гарантувало, що ми можемо повернути наші території, може, не так швидко, можливо, трохи довше”, — пояснила вона.

Політолог також висловила думку: щодо заморожування і закінчення війни згоду буде легше знайти, а ось щодо довгострокових рішень, які гарантували б Україні безпеку і можливість повернення територій, буде складніше.

Читайте також: Єдине, чого він боїться, — це Америка та єдність світу, — Зеленський про Путіна

Прямий ефір