Україні передають танки Abrams у базовому варіанті, але зі снарядами зі збідненим ураном, — Ступак 

Танки "Абрамс". Фото: Facebook/M1 Abrams

Перша партія танків M1 Abrams (“Абрамс”) зможе допомогти Збройним силам України (ЗСУ) на певній ділянці фронту. Україні надали танки в базовій комплектації, але зі снарядами зі збідненим ураном, які здатні знищити повністю ворожу ціль. Про це сьогодні, 29 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Танки хороші. Так, вони в базовому варіанті, у них немає тієї броні, яка є в американському варіанті, бо американський уряд боїться, що танк потрапить до рук росіян, його передадуть до Китаю, там його розпилять уздовж і поперек, і все буде зрозуміло. Тому передають базовий варіант, але з хорошими снарядами. Хороший снаряд — це збіднений уран, коли один постріл, одне влучання і ворожий танк більше не дзижчить, не їздить і в кабіні нікого немає. Тому що ці боєприпаси дуже сильні, дуже пробивні і спалюють усе всередині”, — сказав він.

Експерт упевнений, що армія РФ намагатиметься захопити танк Abrams для того, щоб відправити його до Москви й використовувати в пропагандистських цілях.

“Першу партію Україні пообіцяли 30 штук. Вони погоди не зроблять як такої. На якійсь невеликій ділянці вони можуть допомогти. У армії РФ зараз буде ідея фікс — захопити більш-менш цілий Abrams для того, щоб потім притягнути його до Москви і поставити його для прикладу в парку Перемоги. Поставити там його і сказати, що ми будемо ходити і плювати в цей танк”, — зазначив він.

Читайте також: Гроза танків і бронемашин: українські військові ефективно використовують ПТРК “Стугна-П” на фронті (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент США Джо Байден під час двосторонньої зустрічі з українською делегацією заявив, що перші американські танки M1 Abrams (“Абрамс”) прибудуть до України цього тижня. Також американський лідер повідомив, що Сполучені Штати зосереджені на зміцненні потенціалу протиповітряної оборони України, оскільки необхідно захистити критично важливу інфраструктуру, яка забезпечує тепло та світло взимку.

Прямий ефір