“Україні необхідно мати можливість захистити себе”: Німеччина розширює виробництво боєприпасів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Німеччина на тлі браку боєприпасів в Україні розширює своє виробництво. Німецький концерн розпочав будівництво нового підприємства в Нижній Саксонії, яке вироблятиме до 200 тис. снарядів на рік, повідомляє FREEДОМ.

На церемонію закладення першого каменю будівництва нового підприємства боєприпасів у Німеччині приїхали канцлер Федеративної Республіки Німеччини (ФРН), міністр оборони й прем’єр-міністерка Данії. Найбільший німецький оборонний концерн розширить виробництво боєприпасів на заводі на сході Нижньої Саксонії.

“Незалежно від того, що станеться у США цього року, гадаю, висновок слід зробити вже зараз: Європі потрібно стати сильнішою, а ми маємо бути в змозі зробити більше самостійно. Я кажу це, хоча я щиро вірю в трансатлантичний Альянс”, — сказала прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.

Збройові фабрики у ФРН є, але нова має стати автономною. Її особливість — повний цикл виробництва. Причина очевидна — війна Росії проти України триває вже два роки. Розширюючи виробництво, Німеччина зможе покрити потреби української армії й швидко поповнити власні запаси.

“Зараз нам необхідно об’єднати всі наші зусилля. На мій погляд, це означає, що Європа повинна всюди робити свій внесок, надаючи достатню кількість зброї та боєприпасів, які можуть бути доставлені в Україну. Німеччина зробила дуже великий крок, як й інші країни, такі як Данія. Але ще не всі з них ухвалили необхідні рішення”, — заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

За попередніми даними, нова фабрика в Нижній Саксонії коштуватиме 300 млн євро і має бути готовою через 12-15 місяців. У перший рік тут вироблятимуть 50 тис. артснарядів. Потім потужність планують подвоїти й в підсумку довести до 200 тис., а на заводах концерну по всьому світу — до 700 тис. на рік.

“І тепер необхідно додати нове виробництво. Хоча б тому, що Україні необхідно мати можливість захистити себе, але також і для наших власних довгострокових оборонних інтересів, наприклад, важливі стійкі великі потужності з виробництва боєприпасів”, — додав Шольц.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що всі ті мільярди допомоги, яку Україна отримує від партнерів, є, серед іншого, інвестицією в безпеку Європи.

“Конкретно, ми хочемо працювати разом, щоб закласти важливі європейські засади для нашої європейської оборони… Ми хочемо працювати разом на шляху до Європейського Союзу безпеки та оборони. І саме тому, що в деяких галузях, включно з питаннями оборони, ми дивимося на нашу європейську безпеку з різних точок зору, дуже важливо, щоб ми об’єдналися тут в інтересах Європи загалом”, — пояснила вона.

Бербок також заявила, що якщо російський диктатор Володимир Путін вважає, що сили й підтримка Заходу слабшають, то він дуже помиляється. І додала, що європейці підтримували Україну протягом двох років і продовжуватимуть робити це стільки, скільки буде потрібно.

Читайте також: Міністри оборони країн НАТО обговорили підтримку України — заяви та результат

Прямий ефір