Росія не виявляє прагнення до дипломатичних принципів щодо України, проте міжнародні партнери продовжують підтримувати Україну в захисті державності та суверенітету.
Про це у програмі “Топшоу” телеканалу UA розповів надзвичайний та повноважний посол України у Хорватії, Боснії та Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
“Ситуація непроста після вояжу заступників міністрів закордонних справ і оборони Росії та перемовин у Женеві, Брюсселі й Відні. Вони констатували, що не досягли успіхів у перемовинах із західними партнерами, але не дуже засмутилися. Можливо, і не ставилося завдання досягти конкретних результатів. Здається мені, вони хотіли показати російському суспільству: ми намагалися, нас не чують, а ми попередили, що можуть бути не дуже хороші наслідки. Коли російські замміністри зробили агресивні заяви (а до речі, вперше російська дипломатія робить більш агресивні заяви, ніж військові й політики, такого ніколи не було), то обвалився фондовий ринок, курс рубля впав і таке інше. Тобто вони з цим граються, але для економіки Росії це небезпечно”, – деталізував дипломат.
Україна наразі має бути обачною та згуртованою, аби протистояти зовнішнім загрозам.
“Наша підготовленість – гарантія того, що вони не нападатимуть, що ми готові морально, політично і таке інше. А розслабленість, навпаки, може тільки спровокувати ворога”, – продовжив він.
Хоча ситуація дещо ускладнилася останніми тижнями, проте міжнародна спільнота активізує підтримку України.
“Ситуація трішечки, мені здається, складніша, ніж у грудні була, тому що це все накопичилось, але дуже добре, що долучилися всі наші партнери – міністри закордонних справ Канади, Німеччини, Сполучені Штати Америки. Генсек НАТО дав сигнал, що з огляду на весь тиск Росії, Брюссель все ж не має наміру приймати позицію Москви, що Україна не може стати членом організації”, – підсумував Левченко.
Раніше експерт спрогнозував терміни вторгнення Росії до України.
Читайте також: “Засіки” Путіна та вплив на них санкцій: можливість вторгнення РФ до України обговорюємо з військовим експертом Михайлом Притулою