Україна зробила черговий крок на шляху до вступу до Євросоюзу — подробиці (ВІДЕО)

Руслан Стефанчук і Роберта Метсола тримають підписаний меморандум. Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Голови Європейського парламенту Роберта Метсола та Верховної Ради України Руслан Стефанчук підписали оновлений Меморандум про взаєморозуміння. Як заявила Метсола, документ допоможе Україні підготуватися до вступу до Європейського Союзу. Сторони також обговорили фінансову допомогу Києву, інформує FREEДОМ.

Підписання Меморандуму про співпрацю між українським та європейським парламентами — черговий крок на шляху до вступу до Євросоюзу. Серед іншого, документ передбачає створення в Києві представництва Європарламенту.

“Наша задача — зробити усе для того, щоб сьогодні український парламент в частині інфраструктури і в частині експертної допомоги почав наближатися до тих стандартів, які сьогодні вимагаються Європейським Союзом. Крім цього, я хочу подякувати за єдину підтримку, за об’єднану підтримку України з боку президентів і представників європейських партій, представлених у Європейському парламенті. Я сьогодні це відчув”, — сказав Стефанчук.

У ЄС заявили, що готові надавати Україні дипломатичну, фінансову та військову підтримку стільки, скільки буде потрібно.

“По-перше, нам необхідно продовжувати надавати підтримку Україні, військову підтримку, зокрема через Європейський фонд миру, а також з боку держав-членів на двосторонній основі. По-друге, наша позиція зрозуміла. Ми повинні якомога швидше домовитися про новий кредит для України на суму 50 млрд євро. Європейський парламент передбачав це рішення, і вже в жовтні рішення було ухвалено більшістю”, — заявила Метсола.

Перейти від статусу кандидата до перемовин про членство в ЄС Україна може вже в середині грудня 2023 року. Це стане однією з ключових тем на саміті Євросоюзу. Керівництво ЄС проводить консультації з державами-членами, які виступали проти такого рішення. Президент Європейської ради Шарль Мішель зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. За підсумками перемовин Орбан написав на своїй сторінці в соцмережі, що зустріч була “корисною”, не уточнюючи деталей.

“Особлива позиція Угорщини залежить від кількох чинників. І доля угорськомовних українців — це не головний фактор. Це, скоріше, привід для того, щоб блокувати рух України в бік європейської інтеграції. Головний фактор — це, мабуть, стосунки між партією Віктора Орбана, його урядом і Брюсселем. З європейського бюджету Угорщині винні вже 22 млрд євро з Фонду згуртованості, і їх не видають через те, що Угорщина не відповідає європейському розумінню в питаннях прав людини і демократичних свобод”, — коментує експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

Київ продовжує проводити необхідні реформи. У ЄС заявили, що Україна виконала 90% умов для офіційного початку перемовин про вступ до Євросоюзу. Найбільші зміни, як зазначають у Брюсселі, у сфері боротьби з корупцією та впливом олігархів.

“Мені здається, українцям набридла стара Україна, вони хочуть нової системи. Вони хочуть бачити інститути, що добре працюють, які переслідують і розслідують справи про корупцію, організовану злочинність, на всіх рівнях, не тільки на високих, а й на нижчих рівнях. Необхідні хороші закони, сильні інститути і правильні люди, які виконують свою роботу. У мене є дуже сильне відчуття, що зараз все це вже є”, — цитується віцепрезидентка Європейської комісії Віра Юрова в публікації видання “Голос Америки”.

Євросоюз продовжує підтримувати українську армію. Брюссель спрямував на навчання військовослужбовців ЗСУ додаткові 194 млн євро. Тренування проводять у межах Місії військової допомоги Євросоюзу на підтримку України.

Читайте також: Що далі, то більше проблем від Орбана, він є стимулом змінювати і реформувати Євросоюз, — політолог

Як повідомлялося раніше, Метсола заявила, що ВРУ та Європарламент узгодили “постійну парламентську присутність у Києві”. Йдеться про представництво Європейського парламенту в Україні.

Прямий ефір