Російські окупанти активно намагаються скидати кореговані авіаційні бомби (КАБ), підлітаючи близько до лінії фронту і ризикуючи. Використовуючи цю тактику, вони потрапляють під дію українських Сил протиповітряної оборони (ППО). Про це сьогодні, 1 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.
“Росіяни активно намагаються скидати КАБи, і тому вони дуже близько літають і ризикують. Ми бачили, як відбувалися бої за Авдіївку — це просто завалювання КАБами. Вони продовжують таку тактику ведення бою і тому потрапляють під дії нашої протиповітряної оборони. Плюс наші Повітряні сили змогли набагато краще посилити свої можливості завдяки західній техніці та системам, які були інтегровані зі старими радянськими системами. Тому я думаю, що тут плюс посилення. І, звичайно ж, я сказав би, що це однозначно дуже хороша робота наших Військово-повітряних сил”, — сказав він.
Щодо винищувачів Су-34, то, за словами експерта, — це модернізований радянський Су-27, який розроблявся за радянських часів. Тому Росія може ще виробляти в невеликій кількості завдяки тому, що він наповнений комплектувальними, які вироблялися у 80-ті роки, і якісь технології ще залишилися.
“Відповідно, є елементна база, яка, припустимо, поповнюється за рахунок іноземних компаній, які, не відаючи того, опиняються в російських літаках. Я б звернув увагу ще на КАБи. Це звичайні бомби, на які прилаштовують крила зі звичайних ЧПУшних верстатів, які навіть не потрапляють під значення як подвійного призначення. Тому тут теж потрібно звертати увагу в частині санкцій безпосередньо для наших західних партнерів, потрібно дивитися уважно, що і які верстати продають Росії. Тому що Росія вже призвичаїлася зі звичайних ЧПУшних верстатів робити крила для цих бомб, якими вони потім закидають Україну”, — розповів Храпчинський.
Разом із цим, уточнив він, Росія не може активно розвивати виробництво Су-34.
“З відкритих джерел відомо, що вироблено було у 2023 році не більше п’яти літаків, якщо я не помиляюся. А Україна збила ту кількість літаків, яку Росія побудувала за 5 років з половиною. Тому в принципі, непорівнянні втрати. І є ще багато роботи для того, щоб все-таки помножити на нуль повністю російські можливості саме використовувати цей вид винищувача”, — підсумував Анатолій Храпчинський.
Читайте також: Одного Patriot не вистачить, щоб ЗСУ так “косити” російську авіацію — експерт про “сушкопад”
Нагадаємо, українські захисники за місяць знищили 13 російських літаків. Серед них десять винищувачів-бомбардувальників Су-34, два винищувачі Су-35, а також один літак дальньої радіолокаційної розвідки А-50У, таких за час повномасштабної агресії Росія втратила вже два.
Читайте також: Поки що Росія не розуміє, що з цим робити, — експерт про “літакопад”