Україна зазнала масштабної екологічної катастрофи — Росія має заплатити, — Бураковський

Ігор Бураковський. Фото: ukrinform.com

Відновлення екології України буде окремим треком: це складний та тривалий процес. Агресія Росії занурила країну в масштабну екологічну катастрофу. Про це в ефірі FREEДОМ заявив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

“Називаймо речі своїми іменами. Те, що сьогодні відбувається з українською екологією, — це екологічна катастрофа. Причому наслідки цієї катастрофи, я думаю, це все чудово розуміють, і наші колеги за кордоном, виходять далеко за межі України. Усі так чи інакше відчувають екологічні наслідки того, що сьогодні відбувається на українській території у зв’язку з російською агресією”, — заявив гість ефіру.

На його думку, має вестися окремий реєстр шкоди українській екології, завданої агресією РФ. У рамках цього реєстру мають розставлятися пріоритети щодо відновлення.

“Якщо подивитися на нинішню ситуацію — це насамперед гуманітарне розмінування. Тому що, якщо ліси, поля засіяні снарядами та іншими смертоносними речами, то там нічого більше робити не можна”, — коментує Бураковський.

Він зазначив: коли йдеться про масштабні забруднення, які потребують серйозної рекультивації земель, то ці питання, швидше за все, доведеться відкласти на майбутнє.

“Ми повинні розуміти, що це забіг на дуже довгу, марафонську, дистанцію, особливо, якщо йдеться про відновлення навколишнього середовища”, — каже експерт, додаючи, що процес відновлення ускладнюватиметься колосальними втратами людського капіталу, яких зазнала Україна.

Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій вважає, що для екологічного відновлення необхідно шукати партнерів у ЄС та власні нетрадиційні шляхи, паралельно домагаючись притягнення Росії до відповідальності.

“Ми повинні на всіх міжнародних форумах говорити про те, що екологічний вплив у результаті військових дій — це воєнний злочин із боку Росії. І Росія має платити не лише за зруйновані греблі, міста і все те, що вона сьогодні зруйнувала, а й за колосальну шкоду навколишньому середовищу, яку вона завдала в Україні та практично у всій Європі”, — заявив гість ефіру.

Він також наголосив: для того, щоб були можливості та фінанси для відновлення, Україна має перемогти.

“Нам потрібна перемога у цій війні, нам потрібні такі гарантії безпеки, які не призведуть до того, що за п’ять-сім років після початку повоєнного відновлення України Російська Федерація знову спробує покусати нас із різних напрямків. І це вже питання міжнародних гарантій безпеки, які убезпечать не лише Україну, а й усю Європу. Проблема війни Російської Федерації проти України полягає у тому, що вона ведеться на території Європи. І Європа має чітко усвідомити: усі світові війни розпочиналися в Європі, перша, друга. Тому якщо Росію не зупинити, на жаль, сумний сценарій третьої світової війни є досить реалістичним”, — підсумував Ігор Бураковський.

Читайте також: Яких збитків Росія завдала Україні внаслідок війни і як буде розплачуватися — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір