Україна за допомогою партнерів та “коридорів солідарності” розширює можливості експорту продовольства, — Марчук

Відвантаження зерна на судно. Ілюстративне фото: censor.net

Ініціатива Grain from Ukraine демонструє, що Україна залишається надійним партнером в експорті продовольства. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“Україна є надійним партнером з експорту продовольства: попри складну ситуацію, воєнні дії, постійні удари по аграрній інфраструктурі, ми все одно експортуємо. Така ініціатива Grain from Ukraine, яка була рік тому запропонована президентом України, дійсно на сьогодні підтримується. Є вже перші результати про виділення грошей на продовження роботи цієї ініціативи”, — сказав Марчук.

Він наголосив, що перенасичення європейського ринку українським продовольством немає, а на ситуацію багато в чому вплинула ситуація з проведенням виборів у низці країн Європейського Союзу.

“Коли ми побачили у вересні позицію Єврокомісії щодо того, що вони не продовжили заборону на імпорт, це було додатковим показником того, що українська продукція не є складовою, яка призводить до кризи продовольства Європи. Від неї не страждають європейські фермери. Деякі європейські країни сьогодні потребують української продукції. Ті ж Італія, Іспанія, Німеччина, Нідерланди зараз важко сприймають позицію, коли польські перевізники блокують сьогодні експорт з України”, — сказав Марчук.

Він нагадав, що Європейська комісія працює над розвитком “коридорів солідарності”.

“Ми посилено працюємо з Молдовою та Румунією — це справді стратегічні партнери, які попри важку ситуацію продовжують допомагати Україні розширювати можливості експорту як річковими портами через Дунай до Чорного моря на території Румунії, так і сухопутним маршрутом, відкриваючи нові точки перетину залізницею, автомобільними шляхами. Звичайно, для нас дуже важливо було б вирішити ситуацію з польськими прикордонними пунктами, тому що це дуже великі коридори, де багато переїжджає техніки”, — сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

За його словами, зараз ставка в забезпеченні експорту, крім гуманітарного коридору, робиться саме на залізничні та автомобільні перевезення, а також річкові порти.

Читайте також: Глобальне визнання ініціативи Grain from Ukraine — підсумки другого саміту (ВІДЕО)

Нагадаємо, Єврокомісія виділить Україні 50 млн євро на відновлення і модернізацію портової інфраструктури. Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. На її думку, це має підтримати зусилля Києва щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Прямий ефір