Україна є лідером на військово-політичному фронті — думка політолога

Прапор України. Фото: ecoaction.org.ua

Країни світу прислухаються до України, вона є лідером у військовому та політичному житті. Таку думку сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Микола Давидюк.

За його словами, Україна зараз — третій імпортер зброї у світі.

“Тобто ми на третьому місці за обсягами закупівель. Так, ми не за все платимо. Але те, що заходять через наш кордон, — це третє місце у світі”, — зазначив Давидюк.

Він вважає, що Європа, за винятком Франції, орієнтується на Україну, навіть Німеччина зайняла проукраїнську позицію.

“Я думаю, що ми вийшли десь на гребінь хвилі, нас несе, і за нами йде багато хто. Але теж потрібно розуміти, у що кристалізувати це лідерство, цю популярність, цю силу. Ми можемо кристалізувати це в політичні рейтинги, а можемо кристалізувати в інституції та зафіксувати Україну в цьому статусі”, — пояснив Давидюк.

Політолог висловив думку, що Україні, окрім цінностей, які сьогодні ведуть уперед, потрібно ще показати дуже багато можливостей з погляду економіки, з погляду отримання інвестицій, з погляду торгівлі.

“Наприклад, країни Латинської Америки, країни Африки чекають від нас класних, потужних, крутих українських товарів. Відповідно, Україна повинна виходити на ці ринки. Сьогодні ми будемо схожі десь, напевно, на Південну Корею, яка після війни з сіверянами торгувала кальмарами, у нас зараз схоже — зерно, соняшникова олія. Потрібно переходити, як і Корея, на створення електроніки, на створення культурних продуктів. Сьогодні корейці теж експортують “Кальмар” — це оскароносний фільм. Сьогодні вони продають одні з найкращих автомобілів, одні з найкращих телефонів, одні з найкращих комп’ютерів. Відповідно, Україні теж потрібно рости”, — заявив він.

Також Давидюк зазначив, що Україні потрібно силою свого лідерства натиснути на Росію, щоб звільнити свої території.

Читайте також: Як Україна стає частиною економічного простору ЄС — огляд

Прямий ефір