Україна розраховує витратити близько 1 млрд євро з наступного траншу допомоги, отриманої коштом заморожених російських активів, на закупівлю озброєнь в українських виробників. Про це розповів посол України в ЄС Всеволод Ченцов, повідомляє спеціальний кореспондент FREEДOM у Європі.
“Ми працюємо над тим, що в межах наступного траншу з пакету, який надійде на початку наступного року (ми розраховуємо, що це буде велика сума — може бути близько 1 млрд євро), [кошти] будуть використані в Україні для закупівлі озброєнь безпосередньо у наших виробників. Це, по суті, грантові кошти. Насправді наша індустрія на сьогодні здатна робити набагато більше, тобто в нас є виробничі потужності, які значно розвинулися з початку цієї широкомасштабної війни. Яким чином забезпечити цей фінансовий ресурс? Це непросте завдання. Тобто це можуть бути й грантові кошти за цією ж моделлю, це можуть бути й кредитні кошти, можливі інвестиції наших партнерів”, — розповів посол України в ЄС.
Він також додав: українська сторона розраховує, що Україна буде занесена до “Білої книги” реформування європейської оборонної галузі, над створенням якої наразі працює єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс.
“Я думаю, що це буде правильно і природно, якщо Україну буде відзначено в цій книзі, й українську оборонну індустрію зокрема, як невіддільну частину європейської оборонної індустрії. Чому я так вважаю? Уже в межах нової європейської стратегії оборонної політики Україна відзначена як один із важливих партнерів. Саме на рівні розвитку та інтеграції оборонної індустрії. Тому цю лінію має бути продовжено вже в межах розроблення “Білої книги”… Об’єм нашої індустрії, наша спроможність виробляти для себе і не тільки для себе — це якраз той аргумент, який ми використовуємо в наших контактах з офісом комісара Кубілюса, з іншими колегами, тобто ми над цим працюємо, і я думаю, уже незабаром можна буде побачити результат”, — розповів Ченцов.
Читайте також: Риторика Трампа щодо російсько-української війни стала більш реалістичною — оцінка експерта-міжнародника