У військовій справі постійно необхідно адаптуватися до ситуацій, що складаються. Після того, як Росія почала активно використовувати авіацію проти українських морських дронів Sea Baby, потрібно було їх удосконалити, щоб протидіяти літакам та вертольотам РФ. Про це сьогодні, 10 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав капітан 1-го рангу в запасі, ексзаступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко.
За його словами, наприкінці першого кварталу поточного року Україна знищила один великий корабель і провела серію атак морськими дронами по російському флоту. Після цього росіяни зробили серйозну роботу над помилками та почали застосовувати проти українських морських дронів авіацію, насамперед гелікоптери, а також встановили радари вздовж берегової смуги.
“Наші військові одразу почали на це реагувати. Спочатку був дуже такий цікавий, екзотичний спосіб — поставили ракету Р-73 на дрон. Але так цю ракету просто не можна використовувати, тому що потрібно багато різних додаткових систем. А з кулеметом — дуже хороша знахідка, тому що його можна встановити та закріпити вертикально, це нескладно на турелі. Плюс його можна сполучити зі спеціальною апаратурою, яка може оптично знайти ціль і її зафіксувати”, — розповів Риженко.
Він зауважив, що російські гелікоптери зависають над дронами на відстані, на якій кулемет може вразити ціль.
“Мабуть, ця зустріч 6 грудня була для росіян сюрпризом, тому що вони не очікували, що наші дрони матимуть таку можливість, і тому вертольоти були досить серйозно пошкоджені. Думаю, що зараз вони намагатимуться діяти зі значно більших висот”, — висловив думку експерт.
Риженко звернув увагу, що українські морські дрони, можливо, стали першими безпілотними авіаносцями.
“Я так розумію, на них поставили FPV-дрони, і удари по вежах вони завдавалися саме дронами, тому що підриви були високо над поверхнею моря. Тобто, якщо дрон вдариться в платформу, то може знищити основу, а пожежа була на верхній платформі, отже, вибух на ній і стався. Це говорить про те, що наші Сили оборони постійно адаптуються до ситуації, і зараз ці дрони стали здатними виконувати завдання, у тому числі й власної оборони”, — зазначив він.
Експерт вважає, що удосконалення морських дронів має принести Україні не лише тактичні перемоги, а й оперативні, а можливо, й стратегічні.
Читайте також: Освоюємо виробництво всього, що відповідає викликам війни, — Попович про розвиток українського ВПК
Нагадаємо, в ніч з 5 на 6 грудня в Керченській бухті українські морські дрони Sea Baby відкрили вогонь з кулеметів по російських вертольотах, істотно пошкодивши їх.