Україна — у центрі уваги переговорів Байдена і Сунака: деталі з Вашингтона (ВІДЕО)

Ріші Сунак і Джо Байден. Фото: twitter.com/RishiSunak

Американське фінансування для підтримки України триватиме й надалі, незважаючи на можливі дискусії в Конгресі. Про це заявив президент США Джо Байден на спільній із прем’єр-міністром Великої Британії пресконференції в Білому домі. Деталі про зустріч союзників України у включенні з Вашингтона в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 9 червня, розповів кореспондент “Голосу Америки” в Білому домі Михайло Комадовський. 

Джо Байден під час зустрічі з Ріші Сунаком неодноразово наголошував: Вашингтон і Лондон разом із понад 50 партнерами взяли на себе зобов’язання щодо допомоги Україні історичного рівня. Байден запевнив, що підтримка України триватиме і фінансування для цього є. 

“Фінансування, необхідне для підтримки України, буде стільки, скільки буде потрібно. І я вірю, що ця підтримка буде реальною, навіть незважаючи на те, що сьогодні на Капітолійському пагорбі лунають запитання щодо того, чи маємо ми продовжувати підтримувати Україну та як довго ми маємо це робити”, — заявив лідер США.

За словами журналіста, на випадок, якщо гроші для підтримки вичерпаються, існує план “Б”, про що також говорили в Білому домі. 

“Мова про закон про ленд-ліз, який дає змогу подолати всі бюрократичні перепони й фактично продавати Україні зброю, за що Сполучені Штати зможуть отримати свої гроші пізніше”, — доповнив Комадовський. 

Своєю чергою, Велика Британія під керівництвом Ріші Сунака також надає Києву значну допомогу, зокрема навчає українські війська, щоб вони могли ефективно використовувати обладнання, боєприпаси, які надають західні союзники. 

Прем’єр Сунак заявив, що Лондону “пощастило”, що Америка фактично робить інвестиції в європейську безпеку. 

“Важливо зазначити, що дійсно допомогу Україні Лондон розглядає як інвестиції в колективну безпеку. При цьому Велика Британія, заявив Сунак, зобов’язана розділити “фінансовий тягар” разом із союзниками. Тому витрати на оборону самої Великої Британії становлять понад 2% від національного ВВП”, — зазначив журналіст. 

Він також повідомив, що США і Велика Британія оголосили про новий стратегічний пакт — це Атлантична декларація. 

Створено договір для протидії й Росії, і Китаю, і для протидії економічній нестабільності.

“Завдяки силі наших відносин ми можемо знову змінити світ”, — заявив британський прем’єр. 

Разом із президентом Байденом вони також обговорили еволюцію штучного інтелекту. Президент США підтримав план британського прем’єра щодо ініціативи з’їзду країн цьогоріч у Великій Британії на перший саміт із цього питання. 

Крім того, йшлося і про нового кандидата в лідери НАТО. Чинний глава Альянсу Єнс Столтенберг залишає свою посаду вже у вересні.

Джо Байден назвав міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса дуже кваліфікованим кандидатом на цю посаду. Однак питання вирішуватимуть колективно країни-члени Альянсу. 

За словами Комадовського, і в американських медіа, і в європейських фігурують два можливих кандидати — Бен Воллес, а також прем’єр-міністерка Данії Метте Фредріксон.

“Вона теж була в Білому домі буквально два дні тому. І багато аналітиків назвали це свого роду “оглядинами”, якщо хочете, оскільки, зазвичай Альянсом керує європеєць, вирішують, хто очолить НАТО, колективно. Але при цьому Америка має дати “зелене світло”. Сама Фредріксон сказала, що не подаватиметься на цю посаду, що їй це поки що нецікаво. Але аналітики говорять про те, що не слід скидати її з рахунків. І справді, цілком можливо, що і вона може обійняти головну посаду в Північноатлантичному альянсі”, — сказав Комадовський.

Читайте також: Атлантичну декларацію ухвалили Байден і Сунак

Нагадаємо, 8 червня у Білому домі відбувся саміт за участю президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака.

Прямий ефір