Атаки України на російські нафтопереробні заводи (НПЗ) і підприємства військово-промислового комплексу (ВПК) засновані на об’єктивних принципах військової стратегії. Про це сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
“Я їх називаю американо-британськими цілями: паливні НПЗ, заводи, що випускають зброю, літаки, пускові ракетні установки. Чому американо-британські? Тому що ще 1943-1944 року і американці, і британці перед висадкою в Нормандії визначили основними саме ці цілі. Тобто підходи ґрунтуються на об’єктивних законах ведення війни”, — сказав він.
Генерал-лейтенант зазначив, що Україна застосовує аналогічні принципи військової справи щодо Росії.
“Питання в тому, що нам має бути запропоновано американцями, якщо ми не будемо бити по НПЗ на території Росії. Значить, будемо бити по окупованій території, по військах, по складах. Дайте нам ATACMS і зніміть абсолютно штучну заборону на літаки F-16 і Gripen. Якраз це все і буде ґрунтуватися саме на об’єктивних законах війни”, — наголосив Романенко.
Як він зазначив, у Вашингтоні мають відійти від подвійних стандартів щодо України.
“Той самий Остін (міністр оборони США Ллойд Остін, — ред.) на першому засіданні “Рамштайн” говорив, що мета війни — ослаблення Російської Федерації настільки, щоб вона не здатна була вести таку війну, як веде в Україні. Зараз ми взагалі не спостерігаємо такого підходу, і далі будуть проблеми, якщо ситуація з постачанням озброєння не зміниться. Загалом, військово-дипломатичний триває”, — підсумував Ігор Романенко.
Читайте також: Путін — нелегітимний, російські НПЗ — законна ціль для Сил оборони України: про рішення ПАРЄ розповіла Мезенцева
Нагадаємо, США висловили критику на адресу атак на російські нафтопереробні заводи (НПЗ), побоюючись можливого впливу на світові нафтові ринки. Міністр оборони Ллойд Остін наголосив, що ці атаки України можуть мати серйозні наслідки для світової енергетики й закликав країну зосередитися на воєнних діях.