У співпраці з британськими партнерами Україна вдосконалює тактику застосування FPV-дронів як проти російських розвідувальних безпілотників, які ще нещодавно були поза зоною досяжності українських БпЛА, так і проти російської техніки на полі бою. Про це розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Сили оборони України за підтримки британських партнерів на сьогодні удосконалять можливість використання FPV-дронів у моменті нейтралізації російських безпілотників “Орлан” та “Зала”. Вони працюють зі стелі до 5 км і до певного моменту були поза зоною досяжності українських систем ППО, доставляючи багато проблем Силам оборони України, діючи у зв’язці із системами залпового вогню та ствольної артилерії. Наразі завдяки нашим британським партнерам розв’язується це питання”, — зазначив гість ефіру.
Також у кооперації, за його словами, впроваджується використання дронів на оптоволокні, що зводить нанівець протидію російських систем радіоелектронної боротьби українським БпЛА, а отже, ставитиме під загрозу використання ворогом важкої техніки на полі бою.
“Нагадаю, тільки на Покровському напрямку українськими FPV-дронами знищено 1 800 одиниць бронетехніки… Російська Федерація змушена використовувати танки фактично як ствольну артилерію із закритих позицій”, — прокоментував експерт.
Цим співробітництво з британцями у безпілотній сфері не обмежується, наголошує Снєгирьов.
“Українська сторона за співпраці з нашими британськими партнерами розробляє лінійку безпілотників, які займатимуться дистанційним розмінуванням та вогневою підтримкою штурмових підрозділів Збройних сил України. А це — найновіший крок у розвитку даних безпілотних систем”, — наголосив він.
Снєгирьов зазначає, що можливості української “оборонки” відкривають великі перспективи для кооперації.
“Не випадково президент Зеленський з гордістю заявив про те, що лінійка українських БпЛА розроблена саме українськими інженерами. Що дає серйозні можливості й нашим західним партнерам, і Силам оборони України говорити про подальшу кооперацію. Зауважте заяву британської сторони: ми використовуватимемо український досвід використання БпЛА та українські технології у моменті розширення та масштабування виробництва безпілотних літальних апаратів, зокрема на території Англії та інших країн НАТО Європейського континенту”, — наголосив гість ефіру.
Снєгирьов переконаний: розвиток вітчизняної “оборонки” надає ваги українській дипломатії у діалозі з партнерами та зміцнює позиції для можливих переговорів щодо завершення війни. Розвиток вітчизняних технологій — частина гарантій безпеки. Він нагадав, що Велика Британія була першою країною, яка запропонувала створення так званої дронової коаліції. А зараз Лондон дає зрозуміти, що незалежно від “можливих подальших політичних колізій Сполучених Штатів, Велика Британія залишає за собою лідерство в антипутінській коаліції”.
Читайте також: Цей рік має бути рекордним за обсягами виробництва дронів в Україні, — Зеленський у 1058-й день війни
Раніше повідомлялося, що історичний договір про сторічне партнерство уклали Україна та Велика Британія 16 січня. До Києва спеціально для цього прибув прем’єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер. Разом із президентом України Володимиром Зеленським він, зокрема, зустрівся з виробниками дронів та ознайомився із розробками, які допомагають українським захисникам протистояти російській агресії.
Читайте також: Велика Британія розглядає сценарій розгортання своїх військ в Україні: заяви Стармера після візиту до Києва (ВІДЕО)