Україна ще на крок наблизилася до НАТО — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: 24tv.ua

Україна офіційно приєдналася до Центру передових технологій з кібероборони НАТО і тепер зможе брати участь у його діяльності. Українські фахівці отримали можливість освоїти інноваційні стратегії у сфері кібербезпеки. Офіційне приєднання до структури Альянсу експерти називають ще одним кроком до вступу в НАТО, повідомляє FREEДОМ.

“Ми дякуємо країнам-спонсорам Центру передових технологій з кібероборони НАТО за запрошення України й висловлюємо особливу подяку уряду Естонії за їхню підтримку і допомогу на шляху до Центру передових технологій з кібероборони НАТО”, — йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ України у Тwitter. 

Для України приєднання до Центру передових технологій — це унікальна можливість зміцнити власну кібероборону.

“На базі цього центру проводиться навчання для відповідних фахівців, тренінги. І аж до того, що вводяться нові технології, нові апаратні засоби в захист від кіберзагроз на базі цих країн”, — сказав виконавчий директор Лабораторії комп’ютерної криміналістики Сергій Денисенко.

Міжнародний центр кібероборони — одна зі структур Північноатлантичного альянсу. І офіційне приєднання України до Центру — це ще один крок на шляху до НАТО. Найважливішим завданням Північноатлантичного альянсу є забезпечення перемоги України у війні з Росією, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“Найнагальніше завдання зараз — забезпечити перемогу України, щоб російський диктатор Володимир Путін не виграв цю війну. Ми не знаємо, чим закінчиться ця війна, але ми знаємо, що коли вона закінчиться, дуже важливо, щоб ми змогли запобігти повторенню історії”, — заявив Столтенберг на Копенгагенському саміті демократії.

Союзники постачають Україні найсучасніші види озброєнь. Нещодавно прем’єр-міністр Сполученого королівства Ріші Сунак заявив, що Велика Британія та Нідерланди готові допомогти Україні отримати винищувачі F-16.

Передача Україні сучасних військових літаків може стати головною темою на саміті G7 у японській Хіросімі, а потім і на саміті НАТО в Литві в липні. Україна сподівається отримати від західних партнерів близько 40-50 винищувачів і сформувати три-чотири ескадрильї для захисту неба.

“Міністр оборони Сполучених Штатів досить чітко висловився, що вони будуть передані через 18 місяців. Це він сказав кілька місяців тому. Тобто можна припустити про те, що за рік, можливо, раніше, залежно від потреб і ситуації на фронті, ці літаки будуть передаватися”, — сказав військовий експерт Сергій Грабський.

Україну вже чекають у НАТО, упевнений радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

“Ми матимемо найбільш об’ємний досвід ведення великих війн, застосовуючи при цьому зброю натовських стандартів. Весь арсенал, на якому ґрунтується сам блок НАТО, вже в Україні. Ми його синхронізували, інтегрували в єдину систему й ефективно використовуємо”, — сказав Подоляк.

Раніше Сенат Польщі ухвалив резолюцію, в якій закликав прийняти Київ до НАТО за процедурою Фінляндії та Швеції.

Читайте також: Україна постійно демонструє свою цінність для НАТО — конкретні приклади навів Мусієнко

Нагадаємо, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко висловив думку, що дорожню карту щодо вступу України до НАТО можуть створити на саміті Альянсу, який відбудеться влітку у Вільнюсі.

Прямий ефір