Україна розпочала переговори з Румунією щодо гарантій безпеки — деталі

Переговори з державним секретарем МЗС Румунії Юліаном Фотою. Фото: president.gov.ua

Українська сторона за участю керівника Офісу президента України (ОПУ) Андрія Єрмака розпочала двосторонні переговори з державним секретарем міністерства закордонних справи (МЗС) Румунії Юліаном Фотою про укладення двосторонньої безпекової угоди. Про це сьогодні, 14 січня, повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Переговори розпочато на полях четвертої зустрічі радників із питань національної безпеки та політичних радників лідерів держав щодо реалізації української формули миру у Давосі (Швейцарія) за дорученням президента Володимира Зеленського. 

У пресслужбі зазначили, що початок переговорів ознаменував підвищення двосторонніх відносин між Україною та Румунією до рівня стратегічного партнерства.

“Це стало логічним продовженням домовленостей за результатами телефонної розмови президентів України та Румунії від 9 січня 2024 року та кроком на виконання Спільної декларації лідерів обох держав від 10 жовтня 2023 року”, — йдеться у повідомленні.

Румунія стала дев’ятою країною, яка розпочала двосторонні безпекові переговори, вкотре підтвердивши непохитну підтримку незалежності й територіальної цілісності, а також європейського та євроатлантичного шляху України.

Заступник керівника ОПУ Ігор Жовква наголосив, що без Бухареста неможливо уявити повноцінні гарантії безпеки в Європі, зокрема в Чорноморському регіоні.

Заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький подякував Румунії та румунському народові за постійну допомогу.

Сторони обговорили основні елементи майбутньої двосторонньої безпекової угоди та узгодили модальності подальших переговорів.

Читайте також: Угода України та Британії: які зобов’язання взяли на себе сторони (ВІДЕО)

Нагадаємо, 12 січня президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали в Києві історичну угоду про гарантії безпеки. Лондон обмінюватиметься з Києвом розвідданими, допомагатиме з кібербезпекою, військовим вишколом та посилить оборонно-промислове співробітництво.

Прямий ефір