Україна потребує щонайменше семи систем Patriot, — Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Росія скидає на українські міста і села до ста керованих авіаційних бомб щодня. Щоб закрити основні наші міські агломерації, ми потребуємо сім систем “Петріот”. Про це, сьогодні, 11 червня, під час виступу на Міжнародній конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2024) у Берліні заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДOM.

Глава держави зазначив, що зараз найбільша російська стратегічна перевага над Україною — це перевага в небі. Відповіддю на цей терор є протиповітряна оборона. Президент подякував Німеччині за глобальне лідерство в допомозі Україні із захистом неба.

“Ми потребуємо щонайменше семи систем “Петріот” додатково, щоб закрити основні наші міські агломерації найближчим часом, і це буде драйвером збереження нормального життя в Україні, на яке так заслуговують наші люди. Тобто прямою допомогою обороні та гарантією, що економічне життя країни не буде зруйноване”, — заявив Володимир Зеленський.

Він також повідомив, що Україна разом із Німеччиною, Нідерландами, Сполученими Штатами Америки та іншими партнерами працюють над тим, щоб забезпечити нашій країні більше ППО, і вже бачать, як і коли зможуть доставити нові системи.

Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу оголосив про передачу Україні третьої системи Patriot і установок IRIS-T.

“Найнагальніша потреба української армії зараз — це боєприпаси, зброя, особливо ППО. Тому протягом наступних тижнів і місяців ми поставимо в Україну третю систему Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети і боєприпаси”, — заявив Шольц.

Він також закликав присутніх підтримати ініціативу Німеччини щодо збільшення здатності захисту українського неба.

Читайте також: Берлін найближчими місяцями надасть Україні третю систему Patriot, — Шольц

Нагадаємо, сьогодні в Берліні розпочала роботу дводенна Міжнародна конференція з відновлення України Ukraine Recovery Conference (URC2024).  На порядку денному — довгострокова допомога Києву та залучення інвестицій у країну. Крім того, йтиметься і про питання надзвичайної допомоги на тлі атак РФ, що тривають.

Прямий ефір