Україна потребує додаткової допомоги від ЄС у відновленні енергетичної інфраструктури, — єврокомісар

Кадрі Сімсон. Фото: uatv.ua

Країни Європейського Союзу мають виділити більше ресурсів, щоб допомогти Україні подолати наслідки російських ракетних атак на об’єкти енергетичної інфраструктури. Про це сьогодні, 15 квітня, перед зустріччю міністрів енергетики країн-членів ЄС заявила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон, передає кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Наш колега з України, міністр енергетики Герман Галущенко, зможе пояснити, що відбувається просто зараз в Україні, тому що ви знаєте, що попередніми тижнями Росія здійснила небачені атаки на енергетичну інфраструктуру. Збиток, нанесений ними, величезний. І попри те, що ми створили спеціальний фонд… й нам вдалося зібрати зараз понад 400 млн євро у світлі цих руйнувань, цього явно недостатньо. Тому зі свого боку я також закличу наші держави-члени й наших партнерів виділити додаткові кошти, щоб ми могли підтримати Україну та допомогти їм відновити те, що було зруйновано”, — сказала вона.

Єврокомісарка наголосила, що останні атаки призвели до найсерйозніших руйнувань енергетичної інфраструктури за весь час повномасштабного російського вторгнення. Зараз Україна зіткнулася з необхідністю відновлення не тільки мереж, але й електростанцій. Ще одна проблема відновлення — це необхідність закупівлі та доставки спеціального обладнання.

Читайте також: У ЄС є потенціал для надання допомоги Україні в разі виникнення дефіциту електроенергії, — Макфі

Як повідомлялося, російські війська вночі 11 квітня завдали по Україні масованого повітряного удару із застосуванням крилатих, балістичних і аеробалістичних ракет (“Кинджал”), а також дронів-камікадзе. Були атаковані об’єкти генерації та системи передачі електроенергії в Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській областях.

Прямий ефір