У ЄС є потенціал для надання допомоги Україні в разі виникнення дефіциту електроенергії, — Макфі

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

У Європейського Союзу є потенціал для того, щоб надати допомогу Україні в разі виникнення дефіциту електроенергії внаслідок російських ударів по об’єктах української енергетичної системи. Про це сьогодні, 12 квітня, на брифінгу в Брюсселі розповів представник Єврокомісії з питань енергетики Тім Макфі, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Ми синхронізували українську електроенергетичну систему з європейськими континентальними мережами з самого початку, після російського вторгнення. І ми, по суті, поступово збільшуємо доступну потужність для передачі електроенергії між Україною та сусідніми державами-членами. Таким чином, потенціал є, і він використовується в разі особливих потреб в Україні”, — сказав він.

Читайте також: Україні вдається після ракетних атак РФ зберігати стійкість енергосистеми: основні чинники назвав експерт

Як повідомлялося, російські війська вночі 11 квітня завдали по Україні масованого повітряного удару із застосуванням крилатих, балістичних і аеробалістичних ракет (“Кинджал”), а також дронів-камікадзе. Були атаковані об’єкти генерації та системи передачі електроенергії в Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській областях.

Прямий ефір