Україна постійно демонструє свою цінність для НАТО — конкретні приклади навів Мусієнко

Олександр Мусієнко. Фото: uatv.ua

Український бойовий досвід й тестування застосування сучасного озброєння у війні з армією РФ дуже важливі для НАТО. Таку думку сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Нещодавно Україна офіційно стала членом Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE), що, на думку Мусієнка, є ще одним кроком на шляху зближення з Альянсом. За інформацією експерта, співпраця з кібербезпеки була налагоджена ще напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, і це дало можливість успішно відбивати російські кібератаки.

“І я думаю, що це взаємовигідна історія і для нас, і для наших партнерів, коли вони будуть також вивчати вже досвід український протидії російським кіберзагрозам. Що стосується обміну інформацією конфіденційними каналами — це теж забезпечується в принципі, відповідно до стандартів НАТО, і ми освоїли всі необхідні для цього процедури. Тому це ще один крок на шляху зближення з Альянсом. Але в практичній площині він мало що змінює, оскільки ми вже і так адаптували максимально все, що могли, в структурі кібербезпеки”, — сказав Мусієнко.

Він нагадав також, що нещодавно ЗСУ показали, як знищуються в повітрі “незбивні” російські ракети “Кинджал”.

“Україна фактично вперше протестувала американське натовське озброєння проти, здавалося б, так званих незбивних російських ракет, як їх охрестила російська пропаганда. Тобто ми побачили вже реальні випадки. Щонайменше вже можна сказати, що НАТО може формувати свої доктрини зі стримування, наприклад, Росії або інших країн з урахуванням того, що системи Patriot здатні боротися з гіперзвуковими ракетами, як-от “Кинджал”, та з “Іскандерами”, тому що Росія всіх “Іскандерами” лякала постійно… Це перший ось характерний приклад. Тобто це вже реальне тестування застосування зброї, це вже бойовий досвід український, який дуже важливий нашим сусідам і дуже важливий для НАТО”, — сказав Мусієнко.

Він нагадав, що Україна в боротьбі проти країни-агресора використовує й інші види озброєнь і боєприпасів, які фактично не застосовували раніше, тому що не було реального досвіду ведення бойових дій у такій війні.

“Тобто це досить серйозний пласт, скажімо так, практичного застосування зброї, що призводить до реальних результатів, призводить до результатів того, що, в принципі, російська армія, яка превалює числом і техніки, і людей, вона не може досягнути воєнних цілей та перемог, оскільки використовується, зокрема, й натовське озброєння українськими силами досить ефективно. Ось тільки цей досвід можна вивчати і вивчати не один місяць, навіть не один рік”, — сказав Мусієнко.

У зв’язку з цим він наголосив, що Україна за прискореними процедурами на практиці пройшла шлях, необхідний для вступу в НАТО.

Читайте також: Дорожню карту про вступ України до НАТО можуть створити вже на Вільнюському саміті НАТО — деталі від Мусієнка

Нагадаємо, раніше директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих висловив думку, що черговою атакою по території України із застосуванням ракет “Кинджал” Росія поставила жирну крапку в міфі про могутність своєї армії та невразливість цих ракет.

Прямий ефір