Україна підписала угоди про гарантії безпеки з трьома країнами — значення документів пояснив радник глави ОПУ 

Володимир Зеленський та Еммануель Макрон. Фото: president.gov.ua

Україна підписала угоди про гарантії безпеки з Британією, Німеччиною та Францією. Ці документи передовсім є перехідним етапом вступу держави до Євросоюзу та НАТО. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Угоди про гарантії безпеки, вважає Подоляк, наголошують кілька символічних, важливих для Києва і для всієї Європи моментів. 

Перший: Україна — невіддільна частина Європи, і вона вже зовсім інакше сприймається всередині Європи, наголосив спікер.

“Ключова мета Росії в цій війні, крім знищення української державності, геноциду українського населення, є ще одне завдання — повністю позбавити Україну суб’єктності. Зрозуміло, якщо ви знищуєте державу, то суб’єктності в України не буде. Тобто вона не може приєднатися до якихось альянсів, блоків тощо. Підписання гарантій безпеки є перехідним етапом вступу України до Євросоюзу, до НАТО. І це чітко фіксує, зокрема у свідомості Росії, що Україна більше не підлягає впливу Російської Федерації, що Україна більше і близько не перебуває в будь-якій сфері, яка так чи інакше пов’язана з Росією. Тобто Україна — це невіддільна частина Європи”, — зазначив радник глави ОПУ. 

Друге, на що варто звернути увагу, вважає Подоляк, — Європа переформатовується, вона поводиться зовсім інакше, вона бере на себе відповідальність. 

“Ми бачимо вже три базові країни Європи — Велика Британія, Німеччина і Франція. Вони чітко заявляють: ми — лідери, ми розуміємо всі ризики, ми розуміємо відповідальність, яку несемо за спільне майбутнє Європи, тому ми підписуємо з Україною фундаментальні договори, історичні договори, які точно прив’язують до нас Україну, а нас — до України”, — акцентував він. 

На думку Подоляка, цими договорами країни не просто щось обіцяють Україні в усному форматі, це не Будапештський меморандум. Вони показують, що розуміють вартість війни сьогодні, а також, які інструменти мають бути домінантними. 

“Вони кажуть — ми розуміємо, що в нас усіх цих інструментів немає, тому що ми не інвестували у свої військові виробництва, сподівалися, що в нас є якісний партнер, який завжди дасть нам необхідний обсяг інструментів. Але ми тепер розуміємо, що мусимо насамперед самі на себе звертати увагу, інвестувати в ці виробництва. З ким ми це будемо робити? З Україною. Чому? Тому що Україна має видатний досвід участі та використання конкретних військових інструментів у конкретній масштабній війні”, — резюмував гість ефіру. 

Повна версія інтерв’юВихід з Авдіївки, Мюнхенська конференція і вбивство Навального: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 16 лютого підписав із лідером Французької Республіки Еммануелем Макроном Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Францією. 

Читайте також: Суть безпекових угод — у гарантованій підтримці до вступу України до НАТО — коментар

Прямий ефір