Україна озброюється на тлі вирішального удару — що зараз потрібно ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Попри всі побоювання друзів і надії ворогів, підтримка України з боку країн-союзників не зменшується через рік війни, а лише посилюється. Про нові формати військового та економічного співробітництва вже оголосили найближчі українські союзники — Чехія і Словенія, інформує FREEДОМ.

Президенти Словаччини Зузана Чапутова та Чехії Петр Павел разом прибули до Києва. Головна тема зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським — нічна масована ракетна атака росіян по мирних українських містах. 

“Сьогодні ми говорили насамперед про те, як зупинити країну, яка приносить такі трагедії як сьогодні. Як зупинити державу-терориста. І як привести до відповідальності російських убивць. Це наше головне завдання для всіх у Європі та в усьому вільному світі”, — заявив Зеленський.

Високі гості пообіцяли підтримувати Україну в її боротьбі з Росією. Чехія — один із лідерів світового танкобудування, взяла на себе зобов’язання ремонтувати і модернізувати українські танки радянського виробництва. А також створити спільне підприємство з виробництва зброї та боєприпасів. 

“Що стосується конкретних проєктів, то ми розпочинаємо співпрацю у сфері виробництва боєприпасів і ремонту танків, таких як Т62. Також дуже важливим є виробництво навчальних літаків”, — зазначив Павел. 

На зустрічі лідерів держав-партнерів укотре говорили про бойову авіацію для військово-повітряних сил України. Саме Словаччина, президент якої відвідала Київ, передала свої радянські винищувачі МіГ-29 Україні. Але це лише тимчасове розв’язання проблеми. Основним літаком майбутнього українські ВПС вважають F-16 західного виробництва, рішення про передачу яких країни НАТО досі не ухвалили на політичному рівні. 

“Типи озброєнь, які, як нам уже говорили, “спровокують ескалацію ескалації” в разі постачання в Україну, але так і не спровокували її: артилерія, РСЗВ, ППО, танки, ракети дальньої дії. F-16 теж не спровокує. Надання Україні F-16 буде швидше стримувати Росію, ніж “провокувати” її. Час зробити цей крок”, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Саме постачання бойової авіації — це тема всіх останніх багатосторонніх зустрічей союзників на німецькій авіабазі Рамштайн. Але, за словами міністра оборони України Олексія Резнікова, пріоритет для країн-партнерів наразі системи протиповітряної оборони та боєприпаси для успішного весняного контрнаступу. 

“Рамштайн” — це вже оприлюднення ухвалених рішень і озвучування трендів, якихось нових наративів на наступний період. І якщо якась країна публічно виходить і каже: “Ми прийняли рішення давати те і те” — це вже вирішено раніше. Плюс — координація взаємодії між країнами. Зараз ключове наше завдання з партнерами — це забезпечення нас запчастинами, обслуговуванням, ремонтом і боєприпасами до систем, які ми отримали: від снайперської гвинтівки до “Хаймарса” і танка. Що стосується літаків, я впевнений, ми доб’ємо це питання”, — підкреслив Резніков.

За даними НАТО, за понад рік війни з Росією Україна отримала понад 40 мільярдів доларів військової допомоги. За цей час зникли всі політичні бар’єри: союзники постачають як стрілецьку зброю, так і складні системи залпового вогню, бронетехніку, танки. Питання тільки в кількості. Щоб наситити сили оборони ще більшою кількістю зброї — Україна, за даними деяких ЗМІ, розглядає варіант розширення співпраці з Південною Кореєю — однією з найрозвиненіших у військовому плані держав Азії.

Читайте також: Спільне виробництво зброї та повітряна коаліція: як Захід допомагатиме Україні (ВІДЕО)

Як повідомлялося, вчора, 28 квітня, Росія завдала ракетного удару по багатоповерховому будинку в місті Умань Черкаської області. Станом на сьогодні, 29 квітня, відомо про 23 загиблих, серед них — шестеро дітей. П’ятеро осіб перебувають на лікуванні в лікарні, один потерпілий — у важкому стані.

Читайте також: Посилення антиросійських санкцій за терор: які обмеження можуть включити в 11-й пакет (ВІДЕО)

Прямий ефір