Україна отримає ракети ATACMS і Storm Shadow — якими будуть їхні цілі: думка аналітика

Пуск ракети ATACMS. Фото: wikipedia.org

Україна вже найближчим часом може отримати нові ракети, зокрема американські далекобійні ракети ATACMS та Storm Shadow від Великої Британії. Ця зброя зможе вражати військові об’єкти російських загарбників у їхньому глибокому тилу, зокрема на тимчасово окупованих територіях України. Удари Сил оборони по аеродромах дозволять суттєво знизити активність штурмової авіації РФ. Про це сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу  FREEДОМ сьогодні, 24 квітня.

Він нагадав, що раніше Україна вже отримувала від Сполучених Штатів ракети ATACMS з дальністю ураження до 150 км. Зараз же йдеться про модифікації з дальністю близько 300 км.

“Їхнє застосування по аеродромах в окупованих Бердянську та Луганську дало змогу істотно знизити активність російських авіаційних з’єднань. У наступному пакеті військової допомоги, за повідомленнями посла України в США [Оксани Маркарової] та американських конгресменів, передбачено передачу ATACMS уже з дальністю близько 300 км. Тобто Збройні сили України матимуть можливість тримати під своїм вогневим контролем фактично всю тилову локацію окупаційних військ. Насамперед — аеродроми. А це дозволить суттєво знизити активність штурмової авіації російських окупантів”, — сказав гість ефіру.

Саме використання штурмової авіації, за словами Снєгирьова, під час нанесення ударів по позиціях Збройних сил України з використанням КАБів і ФАБів дає можливість російським окупантам мати певну тактичну ініціативу.

“Але передача ATACMS і Storm Shadow дасть змогу дистанційно наносити удари по місцях зосередження, відповідно, з’єднань повітряно-космічних сил Російської Федерації, що може суттєво змінити ситуацію на лінії зіткнення”, — акцентував аналітик.

Крім цього, під ударом опиняться польові склади росіян із БК, місця зосередження важкої бронетехніки та пункти постійної або тимчасової дислокації особового складу ЗС РФ, продовжив Снєгирьов.

“І головне — ударів буде завдано, а я не сумніваюся в цьому, по місцях зосередження сил протиракетної та протиповітряної оборони, які прикривають критичні для росіян логістичні об’єкти на території тимчасово окупованого Криму. Ідеться про удари по системі протиповітряної та протиракетної оборони, що дасть змогу згодом проводити успішний характер атак по Кримському та Чонгарському мостах. Тобто перспективи використання ударних засобів, що передаються Києву стратегічними партнерами, досить великі”, — акцентував Снєгирьов.

Він нагадав, що засоби ураження дальністю понад 300 км першою Україні передала Британія. Йдеться якраз про ракети Storm Shadow. І, наголосив аналітик, ця зброя чудово себе зарекомендувала, дозволивши українським військовим істотно зменшити активність Чорноморського флоту Росії.

“Активність окупаційного флоту в Чорному морі знижено до історичного мінімуму. А я наголошу, що Велика Британія зараз фактично будує новий військово-політичний блок, вісь Лондон — Київ — Анкара, де Києву відводиться ключове значення в моменті зниження активності Російської Федерації в Чорному морі”, — сказав експерт.

Дмитро Снєгирьов провів історичні паралелі та нагадав, що в ХІХ столітті завдяки блискучій перемозі коаліції, яку очолювала Велика Британія, Російська імперія змушена була підписати ганебні для себе положення Паризької мирної угоди, згідно з якою позбавила себе можливості мати на Чорному морі флот і військово-морські бази.

“Тому активність Великої Британії спрямована саме на це — повторити історичний досвід. І якщо ми подивимося на пакет допомоги, який анонсував Лондон, там понад 60 катерів і плавзасобів. Це прямий і військовий, і політичний сигнал від Британії Російській Федерації. Велика Британія підтримує Сили оборони в плані проведення десантних операцій як на території тимчасово окупованої частини Херсонщини, йдеться про лівобережжя, так і окупованого Криму”, — резюмував Снєгирьов.

Читайте також: Рекордний пакет допомоги від Великої Британії: як Лондон підтримує Київ, розповів Остальський

Нагадаємо, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко висловив думку, що надання Києву далекобійних ракет ATACMS, що передбачено законопроєктом про допомогу Україні, схваленим Сенатом США, має не тільки практичне, але й символічне значення. Це — аргумент для активізації переговорів із Німеччиною щодо передачі ракет TAURUS.

Прямий ефір