Україна отримає першу партію Abrams від США — як ці танки посилять ЗСУ, пояснив Попович

Танк Abrams. Фото: forces.net

Танк Abrams (“Абрамс”), який незабаром надійде на озброєння української армії, славиться своєю системою управління вогнем — просунутою, досить інноваційною, і методами захисту екіпажу. Їхнє передання, зокрема, матиме психологічний ефект на противника. Про це сьогодні, 3 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Денис Попович.

“Якщо порівнювати його з радянськими танками, то ви бачили численні кадри, коли вежа підкидається в небо і відлітає внаслідок вибуху боєкомплекту. Це властивість радянських танків, починаючи від Т-64 і закінчуючи Т-80, Т-90. В “Абрамсі” і практично у всіх західних танках використовується інша система розташування боєкомплекту, яка істотно підвищує шанси екіпажу на виживання в разі детонації снаряда. Західна техніка взагалі дуже орієнтована на захист екіпажу. Тому що там концепція така — залізо це залізо, можна виправити, зробити нове, а людей замінити не можна, тому що це люди, фахівці. Витрачаються гроші і час для їхнього навчання і банально суто життя, яке потрібно завжди зберігати і за можливості людей берегти”, — сказав він.

Однак, зазначив військовий оглядач, потрібно розуміти, що, якщо частка західної бронетехніки загалом, включно з танками, бронетранспортерами, бойовими броньованими машинами, вже доволі велика в українській армії, то частка конкретно західних танків не дуже велика — Challenger та Leopard, і тепер уже “Абрамс”.

“10 танків, які нам передадуть у середині вересня, як планується, — це танкова рота. Якщо сумарно скільки нам обіцяли американці — танковий батальйон. Танковий батальйон — це серйозна сила, але на окремій ділянці фронту. Тобто там, де він може бути кинутий у бій, він може переламати перебіг бою на користь української армії. Загалом для фронту — це вкрай мало. Тут буде гра в більшій частині — психологічний ефект, те, що нам допомагають американці, танками. Підтвердження того, що наші союзники нас не залишають, і надії на те, що в майбутньому, якщо українські танкісти опанують “Абрамси”, ми можемо отримати більше танків цього типу для того, щоб посилити танковий кулак”, — пояснив Попович.

Також він розповів, що в танках Abrams цікава броня, використовуються уранові компоненти. І загалом цей танк вельми комфортний з точки зору перебування в ньому екіпажу і взагалі бойової роботи.

“Тому що за відгуками наших бійців, які використовують американську техніку, зокрема БМП “Бредлі”, вона взагалі зроблена для людей. І дуже серйозна увага приділяється безпеці екіпажу, тобто збереженню особового складу. Це ті безперечні плюси, які має американська техніка. І з іншого боку, вона важча, що дещо звужує можливості її використання, з точки зору проходження мостів тощо. У кожної техніки є свої плюси і мінуси”, — каже оглядач.

Він додав, що потрібно розуміти, що будь-який танк вразливий.

“Тому якщо ми вважаємо, що танк “Абрамс” є вундерваффе, то це глибока помилка. У будь-якому разі його потрібно буде використовувати так, як передбачається для цього типу техніки. Найкращий варіант, і це показує бойовий досвід, використання танків “Абрамс” разом із БМП “Бредлі”, який ми маємо. Вони підтримували ці танки, зокрема, під час бойових дій в Іраку, де зв’язка себе дуже наочно продемонструвала”, — резюмував Денис Попович.

Зазначимо, що Україна отримає перші 10 танків Abrams (“Абрамс”) у середині вересня. Про це повідомляє видання Politico. За даними ЗМІ, зараз ці танки перебувають на переобладнанні в Німеччині, готуються до відправлення до України. Загалом США передадуть Україні 31 вдосконалений “Абрамс”. У Пентагоні планують поставити всі ці танки до кінця осені. А група українських солдатів завершила програму навчання на американських танках “Абрамс”. Близько 200 українських воїнів тренувалися на навчальних танках на полігонах армії США в Німеччині.

Читайте також: Україна отримала багато військової допомоги від союзників, однак цього ще недостатньо для перемоги над РФ, — Селезньов

Нагадаємо, як розповів військовий експерт, колишній співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак, затримка з переданням Україні першої партії танків Abrams пов’язана з певними бюрократичними питаннями та бажанням США зберегти свої секретні технології, щоб вони не потрапили до рук росіян.

Прямий ефір