В Україні реалізуються проєкти із розвитку міського громадського транспорту, які фінансуються завдяки кредитним коштам від міжнародних фінансових організацій.
Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Міністерства фінансів України.
За час реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту “Міський громадський транспорт України 1” було укладено контракти на постачання більше 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів для міст-учасників проєкту.
“Ми бачимо підвищений інтерес місцевих громад до участі у таких проєктах і пропонуємо їм подальше розширення інструментарію для розвитку міської мобільності. Вкладаючи гроші в розвиток громадського транспорту та його інфраструктури, ми стимулюємо економічний розвиток нашої країни, створюючи нові робочі місця на машинобудівних підприємствах, а також забезпечуємо розвиток екологічно чистого вітчизняного громадського транспорту. Це гарна можливість для міської влади підвищити якість життя громадян”, – зазначив заступник міністра фінансів Олександр Кава.
18 листопада 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано проєкт закону про ратифікацію фінансової угоди – “Міський громадський транспорт України 2”. У межах зазначеної угоди передбачено надання Україні позики у розмірі 200 млн євро. Ці кошти буде спрямовано на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Окрім того, у межах реалізації проєкту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у містах Черкаси, Біла Церква, Кам’янське, Дніпро, Львів, Кременчук та Запоріжжя. Кошти для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту будуть розподілені серед міст України, які стали учасниками вказаного проєкту (Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці).
“Ухвалення закону про ратифікацію вказаної фінансової угоди є досить важливим кроком, що надасть Україні правові підстави для подальшої реалізації проєкту. Якщо закон буде ухвалено до кінця 2021 року, то з наступного року ми очікуємо підписання перших контрактів на постачання нового екологічно безпечного громадського транспорту для міст України”, – повідомив Олександр Кава.
Проєкт “Міський громадський транспорт України 2” є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проєкту “Міський громадський транспорт України 1”, який з травня 2017 року вже реалізується у Києві, Харкові, Луцьку, Одесі, Львові, Запоріжжі, Сумах, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі та Чернігові.
Нагадаємо, Європейський інвестиційний банк з 2007 року інвестував в Україну понад 7 млрд євро, з них мільярд – минулого року. Виділяючи кредити Україні, ЄІБ робить акцент на проєкти з переходу на зелену енергетику та екологічно безпечні види транспорту.
Читайте також: Ми стежимо за тим, що відбувається з нашими грошима, – представник Європейського інвестбанку про кредити Україні