Україна не збирається і ніколи не збиралася нападати на Білорусь, — Зеленський

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Президент України Володимир Зеленський спростував слова самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка про нібито пропозицію Києва укласти “пакт про ненапад”. Україна Білорусі не загрожує, заявив глава держави сьогодні, 24 січня, під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами зустрічі з президентом Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо в Києві, інформує FREEДОМ.

“Усе, що Україна офіційно пропонує, ви все це чуєте. Можу ще раз підтвердити — ми нападати на країну Білорусь не збираємося і ніколи не збиралися. Немає таких намірів. Це головний сигнал від усього українського народу білоруському народу. Для нас дуже важливо, щоб Білорусь не втратила свою незалежність. І не вступила, незважаючи ні на який вплив будь-кого, не вступила в цю ганебну війну”, — сказав Зеленський.

Глава Української держави переконаний, що більшість білоруських громадян і військових не мають бажання застосовувати зброю проти українського народу. Водночас він не відкидає такого виклику з огляду на наявність на території Білорусі військ РФ.

“Наше завдання для військових поставлено — готуватися до будь-яких викликів. Це непросто, тому ми потребуємо допомоги партнерів, бо територія в нас дуже велика. Тому маємо обмеження щодо кількості амуніції. Тому маємо готуватися до будь-яких викликів”, — зазначив Володимир Зеленський.

Читайте також: “Ми готові зробити все, що зможемо, щоб допомогти вам”: президент Фінляндії зустрівся з Зеленським (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив представник із закордонних справ Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Валерій Ковалевський, Лукашенко зробив усе в інтересах президента РФ Володимира Путіна і на шкоду інтересам Білорусі. Якщо наказ від Путіна вступити білоруській армії у війну проти України буде, то Лукашенко його виконає. Крім того, на думку Ковалевського, Білорусь фактично бере участь в агресії, незаконній війні проти України. У Лукашенка немає можливості уникнути виконання вимоги Путіна щодо участі в цій війні.

Прямий ефір