“Ми готові зробити все, що зможемо, щоб допомогти вам”: президент Фінляндії зустрівся з Зеленським (ВІДЕО)

Саулі Нііністьо та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 24 січня, провів у Києві зустріч із президентом Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо. Про це повідомили в Офісі президента України, інформує FREEДОМ.

Глава держави привітав фінляндського колегу та відзначив важливість його візиту сьогодні, у день, коли виповнюється 11 місяців від початку повномасштабної війни, яку розв’язала проти України Російська Федерація.  

“Я вдячний і пану президенту особисто, вдячний громадянам Фінляндії за чітке розуміння того, що нам потрібно зараз. Це зберігати стійкість і разом іти до перемоги в цій війні”, — зазначив Зеленський.

Він акцентував, що перемога України стане перемогою кожного народу, який цінує свободу, і гарантією неповторення загарбницької агресії, від якої зараз захищається наша країна й від якої колись захистилася Фінляндія.

За словами президента України, під час сьогоднішньої зустрічі сторони детально та плідно обговорили оборонну співпрацю, захист української енергетики, взаємодію у європейських структурах, регіональну безпеку, українську формулу миру та інші питання, від яких безпосередньо залежить безпека України, Фінляндії та всієї Європи.

Володимир Зеленський акцентував, що Україну та Фінляндію поєднують уже 12 пакетів оборонної допомоги та взаємодія у відновленні української енергетики після російських ударів, і висловив подяку за це. Крім того, як зауважив Президент України, він і Саулі Нііністьо продовжують обговорення підготовки 10-го пакету санкцій ЄС проти Російської Федерації.

Президент України також поінформував фінляндського колегу про актуальну ситуацію на фронті, плани Росії на найближчий час.

“Очевидно, що російське керівництво готується до реваншу, накопичує сили. Але також очевидно, що держава-терорист має програти. Сьогодні ми обговорили, що саме потрібно для цього на полі бою для нашої держави. У такому контексті ми обговорювали й участь Фінляндії в коаліції країн у питанні надання Україні сучасних західних танків. Ми дякуємо за підтримку. Такий внесок у перемогу для нас дуже важливий”, — зазначив він.

Під час зустрічі лідери приділили увагу можливості долучення Фінляндії до реалізації конкретних пунктів української формули миру.

“Ми вже працюємо разом у питанні продовольчої безпеки, Фінляндія долучилася до нашої ініціативи Grain from Ukraine, і я вдячний за це. Так само можемо працювати й над реалізацією інших пунктів нашої формули”, — зауважив глава Української держави.

Окремо сторони торкнулися питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Зі свого боку Саулі Нііністьо розповів, що сьогодні мав нагоду відвідати Бородянку та Бучу на Київщині, де побачив сліди жорстокості російських загарбників і страждання українського народу. Він також повідомив, що спілкувався з батьком і сином — колишнім ветеринаром і студентом, які нині в ТрО, і був вражений тим, що боронити Україну стають звичайні люди.

Саулі Нііністьо. Фото: president.gov.ua

“Ми готові зробити все, що зможемо, щоб допомогти вам. Робили це й досі, особливо після торішнього масштабного нападу”, — наголосив лідер Фінляндії. 

За словами Саулі Нііністьо, його країна постійно підтримує Україну й надала допомогу майже на 600 млн євро. Крім того, Фінляндія підтримує українське громадянське суспільство, передає генератори та іншу гуманітарну допомогу, а також прихистила близько 50 тис. громадян України.

Президент Фінляндської Республіки висловив переконання, що, крім надання цієї допомоги та підтримки санкцій, необхідно протистояти російським наративам.

“Щоб люди знали, що діється, де правда”, — резюмував він.

Читайте також: Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО перекреслює нейтральність як найкращий спосіб гарантій безпеки, — Осмоловська

Прямий ефір