Україна має потенціал до розвитку відновлюваних джерел енергії, наприклад, водневої енергетики. Проте для того, аби Європейський Союз виділяв кошти на розвиток такої галузі, Україні необхідно створити нові умови для ринкових відносин з країнами ЄС. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимир Омельченко.
“Україна має величезний потенціал, насамперед до розвитку відновлюваних джерел енергії. І це дуже цікаво для Європейського Союзу. Також треба не забувати, що Україна здатна створити в перспективі нову галузь економіки — це воднева енергетика. Європейському Союзу це теж дуже цікаво, під цю тему вони здатні виділяти великі гроші”, — сказав він.
Але для того, щоб реалізувалися такі плани, необхідно поліпшити роботу уряду в енергетичному секторі з погляду вдосконалення моделі ринку, наголосив Омельченко.
“Щоб не було перекосу цін, щоб не було ситуації, коли одні учасники ринку живуть коштом інших, як зараз. Мають бути встановлені європейські правила гри. На жаль, поки що робота просувається дуже повільно. Треба розуміти, що нам ніхто не буде виписувати чек, якщо ми не зробимо серйозну роботу в удосконаленні ринку електричної енергії та адаптації його до правил Європейського Союзу”, — пояснив він.
Спікер нагадав, що перший крок, фізичну синхронізацію української та європейської енергетичних систем, уже зроблено. Тож залишилося створити умови для ринкових відносин.
“Щоб правила на нашому ринку відповідали правилам на ринку Європейського Союзу. Цей крок найголовніший. Сьогодні на ньому необхідно зосередити абсолютну увагу. Тому що якщо ми просто зупинимося на першому кроці, але не зробимо другий крок з інтеграції — ринковий, то це не дасть нам змоги розкрити наш колосальний потенціал відновлюваної енергетики: у децентралізації, декарбонізації та розвитку водневої енергетики”, — підсумував Володимир Омельченко.
Читайте також: Україна вже рік в “енергетичному Євросоюзі”: що вдалося зробити (ВІДЕО)