Україна має широку номенклатуру власного озброєння для завдання ударів по території РФ, — Храпчинський

Анатолій Храпчинський. Скріншот: uatv.ua

Україна суттєво просунулась у галузі виробництва безпілотних літальних апаратів (БпЛА): існують безпілотники, здатні летіти на відстань 3 тис. км та при цьому нести 100 кг корисного навантаження. Крім того, є інформація, що незабаром з’являться авіаційні бомби українського виробництва. Про це сьогодні, 10 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Якщо подивитися за цей рік на роботу наших Сил оборони, ми бачимо точкові, стратегічно важливі удари по російських НПЗ, російських заводах. Згадаймо удар по заводу, який займався ремонтом та виробництвом ракет для фронтової авіації. Удари були РЛС дуже важливими, які могли “дивитися” деяку частину території України. Тому, власне, ми говоримо про те, що активно йдемо в цьому напрямку та створюємо безпілотні авіаційні системи, які нам дозволяють нести навантаження до 100 кілограмів, бути стійкими до засобів радіоелектронної боротьби та непомітними для засобів протиповітряної оборони, — сказав він.

Храпчинський зауважив, що будь-яке озброєння, яке перебуває на балансі ЗСУ, є українським.

“І якщо ми говоримо, що ми щось застосовували проти російських сил, то це, безумовно, українське озброєння, яке опанували наші військовослужбовці, наші Сили оборони й можуть використати. Ми маємо і власні розробки, українські, які нам допомагають модернізувати старе озброєння, ті ж ракети Х-29. Ось зараз вже є офіційна інформація про те, що ми займаємося розробкою, і скоро з’являться наші власні авіаційні бомби. У нас є номенклатура, велика широка номенклатура, яку ми зараз можемо використовувати територією Російської Федерації”, — наголосив експерт.

На його думку, українські дипломати мають активно спілкуватися щодо розширення номенклатури західного озброєння, яке можна використовувати для ударів по території РФ та розширення географії ударів.

“Є велика кількість аеродромів, що знаходяться у зоні досяжності для українського озброєння. На цих стратегічних точках знаходиться або озброєння у вигляді літаків, які запускають у бік України КАБи, або є, припустимо, склади з озброєнням, які використовуються надалі для логістики, для наповнення лінії фронту з боку Росії озброєнням, — зауважив Храпчинський.

Читайте також: Якщо Україна хоче атакувати Москву, вона має право це робити, — американський політолог

Нагадаємо, найсучасніший багатоцільовий винищувач держави-агресора Су-57 вражений уперше за час повномасштабної війни. Це сталося на аеродромі “Ахтубінськ” в Астраханській області Росії майже за 600 км від лінії бойового зіткнення. Факт знищення Су-57 підтверджують супутникові знімки стоянки літака на аеродромі супротивника.

Прямий ефір