Україна, Ізраїль та Тайвань стали заручниками виборчого процесу в США, — Загородній

Тарас Загородній. Фото: hvylya.net

Україна, Ізраїль і Тайвань стали заручниками виборчого процесу в Сполучених Штатах Америки. Про це сьогодні, 5 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політтехнолог Тарас Загородній.

Він зазначив, що 45-й президент США Дональд Трамп вирішив у своїй передвиборчій кампанії сфокусуватися на питанні, пов’язаному з міграцією.

“Відповідно, ця проблема, якщо виходити з логіки політтехнології, не повинна закінчуватися принаймні до закінчення виборчої кампанії. Навколо цього все й відбувається. Тобто в цьому випадку ми маємо розуміти, що Україна, Ізраїль і Тайвань стали, зокрема, заручниками передвиборчої кампанії Сполучених Штатів Америки. І, на жаль, тут ані Україна, ані Ізраїль та Тайвань жодним чином не можуть проконтролювати ці процеси, оскільки ми не можемо проконтролювати, як буде голосувати Сенат, як буде голосувати Палата представників, як складуться зірки на переговорах у різному форматі тощо, і так далі, і так далі”, — сказав Загородній.

Спікер припустив, що Україна має бути готовою до найгіршого сценарію, коли законопроєкт щодо підтримки країни може бути не ухвалений до самого кінця виборчої кампанії у США.

“Це взагалі не виключено… Але я вважаю, що військова допомога все-таки в якомусь форматі Україні буде надана. Там є різні варіанти. Обійшовши ось ці бюджетні перипетії, там є запаси Пентагону, ленд-ліз, зрештою, і багато чого іншого може все-таки надаватися. Я думаю, що без військової допомоги Україну все-таки не залишать. А ось стосовно фінансової допомоги, я думаю, що тут різні можуть бути варіанти. Ми до цього теж повинні готуватися”, — сказав політтехнолог.

На його думку, єдине, що може зробити Україна, — це посилити свою лобістську діяльність на території Сполучених Штатів Америки. Він наголосив, що зараз підтримка тримається завдяки симпатіям звичайних громадян США до українців.

Читайте також: США працюють над тим, щоб Україна не залишилася без грошей і зброї, – економіст

Нагадаємо, у неділю, 4 лютого, сенатори США від обох партій, які брали участь у переговорах щодо міграційної реформи та посилення безпеки кордону, оприлюднили законопроєкт на 118 млрд дол. Документ передбачає виділення 60,1 млрд дол. на допомогу Україні, 14,1 млрд дол. для Ізраїлю та 20,2 млрд дол. на посилення безпеки на кордоні США, а також містить фінансування гуманітарної допомоги та операцій на Близькому Сході та Тайвані. Президент США Джо Байден висловив підтримку двопартійній угоді про національну безпеку, представленій Сенатом. Як наголосив американський лідер, тепер республіканці в Палаті представників мають вирішити, чи хочуть вони розв’язати проблему, чи “хочуть продовжувати грати в політику з кордоном”.

Прямий ефір