Україна і США фіналізують угоду про безпеку — розбір експерта

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

Делегації України та Сполучених Штатів Америки провели черговий раунд переговорів, присвячений підготовці двосторонньої угоди про безпеку. Детальної офіційної інформації про те, що буде в цьому документі, поки що немає. Але з того, як сьогодні складаються відносини між країнами, можна припустити, що на практиці військова допомога від США для України, найімовірніше, буде значно більшою, ніж передбачалося раніше. Таку думку сьогодні, 30 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив кандидат політичних наук Ігор Петренко.

Експерт звернув увагу, що для України це вже третій раунд переговорів зі США щодо угоди у сфері безпеки.

“Україна вже давно працює над угодою зі Сполученими Штатами. Потрібно розуміти, що в США відбуваються свої політичні процеси й вони мають свої особливості. Зараз країна перебуває в активній фазі передвиборчих перегонів перед обранням нового президента. Тому є певні тертя і дебати між республіканцями та демократами. На жаль, українське питання стає одним з інструментів, який опоненти використовують для тиску один на одного. Це дуже гальмує переговорний процес між Україною та США”, — розповів Петренко.

За його словами, ідеальний варіант базової угоди зі США для України — чітко прописані обсяги військової допомоги та чітка підтримка вступу України до НАТО.

“Нині ми можемо говорити, що військова допомога від США насправді буде значно більшою, ніж ми могли розраховувати від початку. І хотілося б, щоб у базовій угоді про безпеку було однозначно сформульовано, на яку допомогу може розраховувати Україна від США для своєї обороноздатності. Крім того, хотілося б нарешті побачити чітко прописані позиції США в плані підтримки України в її прагненні стати членом НАТО. Ідеальний варіант — прописана дата, коли Україна зможе приєднатися до Альянсу”, — зазначив експерт.

Як вважає Петренко, найімовірніше, у рамковій угоді якраз і будуть відображені обсяги допомоги США для України.

“У будь-якому разі, це великий крок уперед у відносинах України та США. Потрібно розуміти, що такі угоди є частково рамковими. Але вони надають певні можливості, якими ми можемо скористатися вже в рамках тих чи інших договорів або просто поглиблення співпраці в певних сферах. Це, наприклад, питання спільних оборонних підприємств, спільної роботи в обміні розвідданими, кіберпростору, а також боротьба з дезінформацією, спільні навчання, обмін досвідом тощо. Але для нас особливо важливою буде фіксація в документі того, що США постачатимуть Україні в найближчій і середньостроковій перспективі”, — резюмував експерт. 

Читайте також: Україна і США працюють над двосторонньою угодою з безпеки — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик заявляв: доки Україна не увійде до НАТО, безпекова угода зі США є для країни найоптимальнішим варіантом.

Прямий ефір